Tavukları ölen kadın girişimciye 5 bin hayvanla destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde elektrik arızasından dolayı 8 bin 500 tavuğu ölen Sevim Demir'i cep telefonu ile görüntülü arayarak, 5 bin tavuk desteğinde bulundu.

GİRİŞ 28.06.2021 09:36 GÜNCELLEME 28.06.2021 10:44
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Sevim Demir'in Pazarcık ilçesinin Keleş Mahallesi'nde yaklaşık 10 bin tavuğun bulunduğu çiftliğinde, elektrik arızası meydana geldi. Arızadan dolayı çiftlikteki hava sirkülasyonunu sağlayan fanlar devre dışı kalınca, yaklaşık 8 bin 500 tavuk öldü. 4 çocuk annesi Demir'in yardımına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli koştu. Pakdemirli, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Bozkurt'un cep telefonundan Sevim Demir ile görüntülü konuştu.

‘TALİMAT VERDİM, 5 BİN TAVUK TESLİM EDİLECEK’

Her zaman üretenin yanında olduklarını ve her türlü desteği verdiklerini belirten Pakdemirli, olayı duyunca çok üzüldüğünü söyledi. Kadın üretici ile görüntülü görüşen Pakdemirli, "Üzücü olayı öğrendik. 10 bin tavuğunuzun 8 bin 500'ünü kaybetmişsiniz elektrik kesintisinden dolayı. Sizin de kadın girişimci ve tek başına ayakta durmaya çalıştığınızı görünce biz de 'Destek olalım' dedik. Arkadaşlarıma talimat verdim. Arkadaşlarım da gereğini yaptılar, çarşamba günü size 5 bin tane tavuk teslimi olacak. En azından bu zararınızın yarısını gidermiş olacağız. Gerekiyorsa biraz daha yardımcı oluruz. Sizler var oldukça, üretime devam ettikçe bizler de size destek olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

‘TAVUKLAR GELDİĞİNDE BAYRAM OLACAK’

Sevim Demir ise 5 bin tavuk desteği sözüne çok sevinerek Bakan Pakdemirli'ye teşekkür etti. 4 çocuğuyla ayakta durmaya çalıştığını belirten Demir, "Hayvanlarımız öldü, bakanımız bize yardımcı oluyor. Allah kendinden de, yardımcı olanlardan da razı olsun. Bakanım 5 bin tavuk göndereceğini ve bir şeyler daha yapacağını söyledi. Allah kendisinden razı olsun. Tavuklar geldiğinde benim bayramım olacak" dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 4
 • niksarlı 1 yıl önce Şikayet Et
  ey maşaALLAH.sizin allahınıza kurban sayın bakanım...eskiden chp lilerinin yanına yüz metreden fazla yanaşamazdık...
  Cevapla
 • kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  rabbim devletimize zeval vermesin
  Cevapla
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  8500 tavuk elektrik kesilince ölüyorsa,elektriğin kesilebileceğini düşüne memişler mi?Jeneratör ya da başka bir şekilde bu ihtimali telafi etmeliydiler.Elektrik kesildi,8500 tavuk boğularak öldü,çok yazık .
  Cevapla
 • Mevlüt 1 yıl önce Şikayet Et
  Pano arızası olmuş. Elektrik kesilmemiş.
  Cevapla