Gündoğdu: Taksim dayatması 2. Gezi denemesi

Memur-Sen ve Eğitim-Bir- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Taksim dayatması ile ikinci Gezi denemesi yapılıyor. Uluslararası sermaye ile iş tutarak ülkemizde derin operasyonlar deniyorlar" dedi.

Gündoğdu: Taksim dayatması 2. Gezi denemesi
Gündoğdu: Taksim dayatması 2. Gezi denemesi
GİRİŞ 23.04.2014 10:31 GÜNCELLEME 23.04.2014 10:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Eğitim-Bir-Sen Antalya Kumluca Temsilciliği tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.

Kumluca, Demre, Elmalı ve Finike Eğitim-Bir-Sen Temsilcileri ve üyelerinin katıldığı toplantının selamla konuşmasını Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Safiye Özdemir yaptı. Özdemir, "Türkiye'nin bütün renklerini kuşatan emek hareketiyiz. Medeniyetimizin ışığında bir birimizi ötekileştirmeden yol almak zorundayız" diye konuştu.

"MİLLET İRADESİ HEDEF ALINIYOR"

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise, "Kazanımlarımız değersizleştirilmek isteniyor. Ortak değerlerimiz, kazanımlarımız hedef alınıyor. Direneceğiz. Millet iradesini değersizleştirme girişimlerini kınıyoruz. Türkiye'nin içinden geçtiği ve vesayetin hâkim kılınmaya çalışıldığı süreçlerde, paranın veya özlük haklarının hesabı yapılmaz. Kuruş sendikacılığı mı yoksa duruş mu sendikacılığı sorusuna, vereceğimiz cevap "duruş sendikacılığı" olmalıdır" dedi.

"1 MAYIS'TA DİYARBAKIR'DAYIZ"

1 Mayıs kutlamasını Diyarbakır'da yapacaklarını hatırlatan Gündoğdu, "Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda ortak kazanımlarımızı kutlayıp, yeni taleplerimizi haykıracağız. Hep birlikte emek, dayanışma, kardeşlik ve medeniyet buluşması gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

"TAKSİM'DE İKİNCİ GEZİ DENEMESİ"

Bazı konfederasyonların Taksim dayatmasını değerlendiren Gündoğdu, meydanların değil söylenecek sözün önemi olduğunu ifade etti. Gündoğdu, "Ancak dertleri anlaşılan emek, dayanışma ve kardeşlik değil. Gerilimi peşindeler. Taksim dayatması ile ikinci Gezi denemesi yapılıyor. Uluslararası sermaye ile iş tutarak ülkemizde derin operasyonlar deniyorlar. Yeni bir küresel operasyon arayışı için fırsat kolluyorlar. Türkiye'yi Suriye yapmak istiyorlar ama kirli planları tutmayacak. Dün olduğu gibi bugünde oyunlarını bozacağız" dedi.

"İLLEGAL YAPILARIN KARŞISINDAYIZ"

Gündoğdu, 17 Aralık Küresel Operasyonu hakkında çarpıcı noktalara dikkat çekti. Kayıt dışı siyaset, derin şebekeler ve paralel yapıların karşısında olduklarının altını bir kez daha çizen Gündoğdu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Gezi, 17 Aralık, tırlarımızın çevrilmesi ve dinlemeler küresel operasyondur. Tarihi katliamlarla dolu ülkelerin ekmeğine yağ sürme peşindeler. Dinlemeler meselesinde birileri telefon açıyor, 'Başkanım geçmiş olsun dinlenmişsiniz' diyor. Bir başka arkadaş arıyor, 'Başkanım benin adım dinleme listelerinde yok. Ben de bir eksiklik mi var?' diye soruyor. Kimisi ise bana telefon açıyor, 'Başkanım sizi aradım, beni de dinlesinler diye' tepkisini dile getiriyor. Anlaşılan beni dinlememişler. Dinleselerdi İsrail'e terörist devlet dediğimi duyarlardı. Beni dinleyeceklerine Allah'ı dinleselerdi, anne ve babanızın evine bile izinsiz girilmemesi gerektiğini bilirlerdi. Hz. Ömer bir gece Medine'de dolaşıyordu. Birden evlerden birinden şarkı sesleri duydu. Hemen duvara tırmanıp içeri girdiğinde hoşlanmadığı bir manzara gördü ve içerideki adama çıkıştı... 'Ey Allah'ın düşmanı, yaptığın kusuru Allah'ın örteceğini mi zannettin' diye bağırdı. Adam ise, 'Ey mü'minlerin emri, dur, acele etme. Eğer ben, Allah'a karşı bir bakımdan hata işlediysem, sen üç bakımdan hata işledin.' Allah Teala, 'Birbirinizin gizli hâllerini araştırmayın' buyurduğu hâlde, sen ayıp araştırdın. Allah, 'Evlere kapılardan girin!' buyurduğu hâlde, sen duvara tırmandın. Allah, 'Ey iman edenler! Kendi evleriniz dışındaki evlere, sahiplerinden izin isteyip onlara selâm vermeden girmeyiniz. Böyle yapmanız sizin için daha münasiptir. Olur ki düşünür, hikmetini anlarsınız' buyurduğu hâlde, sen evime izinsiz girdin ve üstelik selam da vermedin, diye karşılık verince Hz. Ömer, 'Eğer ben seni affedersem, sen de beni affeder misin' dedi. Adam da 'Evet' deyince, Hz. Ömer, 'Affettim' diyerek evden çıkıp gitti. İşte olay budur. Onun için diyorum ki beni dinleyeceklerine keşke Allah'ı dinleselerdi."

"MİLLETİ DEVLETSİZ BIRAKMA OPERASYONU"

Derin şebekenin uluslararası stratejik görüşmeleri de dinlediğini hatırlatan Gündoğdu, "Dün demokratik devlet özlemiyle her türlü vesayetle mücadele ediyor ve milletin devletine geçişi savunuyorduk. Şimdi de milleti devletsiz bırakma girişimlerine karşı duruyoruz. Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi Türkiye'nin istikrarıyla oynamak isteyen yapıların açık bir operasyonudur" diye konuştu.

"MISIR HALKININ YANINDAYIZ"

Mısır'da, 529 darbe karşıtına idam cezası verilmesini eleştiren Gündoğdu, "Mısır Yargısı şuanda darbeci ve baskıcı yönetime alet olmuştur. Cunta, dünyanın suskunluğundan cesaret alarak, izzeti tercih edenleri idam etmeye çalışmaktadır. Memur-Sen olarak, binlerce darbe karşıtının katledildiği Mısır'da katillerin verdiği hukuksuz kararları tanımıyor, silaha ve şiddete bulaşmayarak örnek bir duruş sergileyen Mısır halkının yanında durduğumuzu deklare ediyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR 2
  • necdet kızılırmak 6 yıl önce Şikayet Et
    Taksim dayatması 2. Gezi denemesi. Yandaş badem bıyıklı görevini yapıyor. Taksim'deki olayları yaşı küçük olduğu için herhalde bilmiyor !!!
    Cevapla
  • HalitBinVelit 6 yıl önce Şikayet Et
    Halkımız son seçimde parelel cemaate ,Gezicilere çok büyük darbe vurdu hala ne yüzle taksime çıkacaklar!!!!!!....... .......Hakimiyet kayıtsız şartsız Milletindir...bir avuç Çapulcuların değil?....kafamızı bozmasınlar onları bu ülkedende def ederiz!!!!!!
    Cevapla