Restoranda oturarak 1500 TL kazandılar! Üstelik yemek dahil

Türkiye'nin önemli tatil yerlerindeki fiyat artışları bazı işletmeleri zora soktu. Bu soruna çözüm aramak için İzmir Çeşme'de bir restoranda oturanlara 1500 TL para verildi. Üstelik yemek dahil.

Restoranda oturarak 1500 TL kazandılar! Üstelik yemek dahil
Restoranda oturarak 1500 TL kazandılar! Üstelik yemek dahil
GİRİŞ 13.07.2024 09:45 GÜNCELLEME 13.07.2024 09:45
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

İzmir Çeşme'de bir restoranda alınan karar sosyal medyada viral oldu. Dublör müşteriler için 4 saatliğine restoranda oturmak için 1500 TL  para teklifi ve yerli içecek ikramı edilen bir ilan yayınladılar. Üstelik yemek dahil.

Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili İbrahim Güllü

UTANÇ VERİCİ DURUM

Bu durum üzerine Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili İbrahim Güllü, bu şekilde sahter müşteri ilanlarının etik olmadığının altını çizdi. Bu durumun tüketiciyi aldatmaya yönelik bir durum olduğunu söyledi. Güllü, "Lokanta ve restoranlardaki fiyat artışları birçok vatandaşın bütçesini zorluyor. Ayrıca, servis ücreti adı altında alınan haksız bedeller faturaları kabartıyor. Mekanı dolu göstermek için dublör müşteri çalıştırmak utanç verici bir davranıştır" diyerek durumun ne kadar utanç verici olduğunu belirtti.

İslam Memiş'ten ezber bozan uyarı! O tarihte dananın kuyruğu kopacakİslam Memiş'ten ezber bozan uyarı! O tarihte dananın kuyruğu kopacak

FAHİŞ FİYATLARA ÖNLEM

TÜKONFED Başkan Vekili İbrahim Güllü, fahiş fiyatların önüne geçebilmek için fiyatların düzenli olarak kontrol edilmesi ve denetlenmesi gerektiğini vurguladı.

1500 TL VE BİR YERLİ İÇECEK İKRAM

Dublör müşteri ilanını görenler adeta şoke oldu. 1500 TL ve bir yerli içecek ikram detayı ise dikkat çekti.

İbrahim Turna Haber7.com - Seo Editörü
Haber 7 - İbrahim Turna

Editör Hakkında

1996 yılında İstanbul'da doğdu. Beykent Üniversitesi Yeni Medya (İngilizce) bölümünden mezun oldu. Kanal 7 Medya Grubu'na bağlı Haber7.com bünyesinde SEO Editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 19
 • Hasan Önal 6 gün önce Şikayet Et
  Beter olun! Gözünüzü toprak doyursun!
  Cevapla
 • Ilhom 1 hafta önce Şikayet Et
  Tümünüz de batarsınız inşaallah,insanların bir aylık kazancını bir gecede istiyorsunuz.
  Cevapla
 • mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Artık böye olması lazım bedavaya bile yemiyoruz. para verirseniz üstüne belki yeriz.
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Başı boş bir ülkeyiz odalar var fiyat listeleri var ama uygulama yok denetim
  Cevapla
 • İHVAN 1 hafta önce Şikayet Et
  Yıllarca insanla hayvan arasındaki farkın akıl olduğunu söyleyip, farkın edep olduğunu öğretmezseniz hayvandan aşağı mahlukların eline kalırsınız !!! Odalar, modalar, her şey ortada...
  Cevapla
 • anadolu ligi 1 hafta önce Şikayet Et
  eğlencenin pahalısı ucuzu olmaz işine gelen gider işine gelmeyen gitmez bu müşteri için,esnaf içinde müşteri istiyorsa fiyatlari indirir istemiyorsa indirmez kendi bilir ,ekmek su gibi acil ihtiyaç değil ya bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle