Meclis'te fahiş fiyat mesaisi! Kapatma cezası gündemde

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda fahiş fiyat ile mücadeleye dair kanun teklifinin görüşmelerine devam edilecek. Eğitimcilere yönelik şiddete cezayı artıracak düzenlemenin bu hafta AK Parti grubunda gündeme gelmesi bekleniyor.

Meclis'te fahiş fiyat mesaisi! Kapatma cezası gündemde
Meclis'te fahiş fiyat mesaisi! Kapatma cezası gündemde
GİRİŞ 19.05.2024 10:58 GÜNCELLEME 19.05.2024 11:00
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde, fahiş fiyat uygulamalarının önlenmesine yönelik mesai sürüyor. Kanun teklifinin görüşmelerine Meclis Genel Kurulu'nda devam edilecek.

Türk Ticaret Kanunu'nda değişiklik öngören 23 maddelik kanun teklifi ile piyasa dengesini bozan işletmelere ağır cezalar verilecek.

TRT Haber'de yer alan habere göre fahiş fiyat uygulayanlara yönelik ceza 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçuluk yapanlara uygulanan ceza da 1 milyon liradan 12 milyon liraya çıkarılacak.

STOKÇUYA KAPATMA CEZASI VERİLECEK

Stokçuluk yaptığı için bir yılda 3 kez ceza alan işletmeye de 6 güne kadar kepenk kapatma cezası verilebilecek.

Görüşmelerin bu hafta tamamlanması halinde Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'nın kurulmasına ilişkin kanun teklifi de Genel Kurul'un gündemine gelecek.

EĞİTİMCİYE ŞİDDETE CEZA ARTIYOR

Okullarda şiddetin cezalarını artıracak kanun teklifinin de bu hafta Meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı taslak üzerinde, AK Parti grubunda değerlendirme yapılacak.

Düzenlemeye göre; tüm eğitim çalışanlarına yönelik tehdit, hakaret, direnme ve saldırı gibi suçlarda cezalar yüzde 50 oranında artacak.

Şiddet olaylarında hapis cezası ertelenemeyecek, bu suçlar doğrudan tutuklama sebebi sayılarak tutuksuz yargılama yolu kapatılacak.

AK Parti grubu bu hafta 2 ayrı kanun teklifini Meclis Başkanlığı'na sunmayı planlıyor. Milli Savunma Bakanlığı'nın teşkilat yapılanmasında değişiklikler içeren düzenleme yaklaşık 50 maddeden oluşacak.

Ulaştırma Bakanlığı'nın hazırladığı kanun teklifi ile de limanlara yönelik uygulamalarda değişiklik yapılacak.

KAYNAK: MİLLİYET | HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 18
 • Cezamı 1 ay önce Şikayet Et
  Hala bu işin ceza ve göstermelik kapatma ile çözüleceğini düşünen bir zihniyetle bu iş yürümez kanuni düzenleme ve liyakat şart.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Geçen hafta herke zam yapti marketler
  Cevapla
 • Ne Cezaymis Arkadas 1 ay önce Şikayet Et
  Bu işte siyasetcilerinde parmagi vardir. Aksi olsa ceza dedikleri bu sekilde olmaz. Verdikleri ceza degil, ödüldür.
  Cevapla
 • DURSUN 1 ay önce Şikayet Et
  Kapatma cezası değil ödül veriyorsunuz resmen 1,2 değil 3cüde ceza var acaba bu işin içinde sizlerdemi varsınızki böyle bir ceza istiyorsunuz
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Tabiki varlar yoksa bu güne kadar çözülmeyecek şey mi?
  Cevapla
 • insanlık 1 ay önce Şikayet Et
  Cezalar mevcut halinde yetersiz ancak önerilenler de kesmez! Acıtacaksın kardeşim! Neyden çekiniyorsunuz? Yerel seçimlerde iktidara en büyük darbeyi bunlar vurmadı mı? Sizde vurun arkadaş, hem millet rahatlasın hemde bunlar haddini bilsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle