Bakan Şimşek'ten köprü ve otoyol fiyat artışı açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 'Köprü ve otoyollardaki son fiyat artışlarının yıllık enflasyona etkisinin yaklaşık 0,05 puan (taşımacılık maliyetleri kaynaklı tüm dolaylı etkiler dahil) ile sınırlı olacağını öngörüyoruz' dedi.

GİRİŞ 15.05.2024 13:58 GÜNCELLEME 15.05.2024 14:54
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, köprü geçiş ücretlerine ve otoyollara yapılan fiyat artışlarına ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmede bulundu.

Bakan Şimşek, paylaşımda, "Köprü ve otoyollardaki son fiyat artışlarının yıllık enflasyona etkisinin yaklaşık 0,05 puan (taşımacılık maliyetleri kaynaklı tüm dolaylı etkiler dahil) ile sınırlı olacağını öngörüyoruz. Yıl sonu enflasyon hedefine ulaşmakta kararlıyız. Mali disiplini güçlendirmek için aldığımız kararlarda dezenflasyon hedefimizi göz önünde bulunduruyoruz. "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi" ve önümüzdeki süreçte atacağımız diğer adımlarla maliye politikası olarak enflasyonla mücadeleye desteğimiz artarak devam edecek" ifadelerini kullandı.

 

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 8
 • Vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  Faiz ne zaman inecek acaba
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  yazık esnafa. .verilen kredilerin geçmişteki faizlerin yükseltilmesi in bence bir aciklamasi yok
  Cevapla
 • vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  İyi politika , ev be ataba fiyatlarındaki köpük sönmeye başladı, seçimden önce 4 milyona satışa konan ev dün 2 milyon TL ye satıldı, kredi faizleri daha da yükselmeli, paranı biriktir öyle al kardeşim.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  Kart ve kmh borçları yükseltilen faiz ile ödenemez hale geldi
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  Siz bu kafayla enflasyonu düşüremezsiniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle