Türkiye'den Yunanistan'a giden turist sayısı yüzde 47 arttı

Yunanistan Turizm Konfederasyonu (SETE) tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılının ilk çeyreğinde Yunanistan'a gelen yabancı turist sayısı önemli ölçüde yükseliş kaydetti.

Türkiye'den Yunanistan'a giden turist sayısı yüzde 47 arttı
Türkiye'den Yunanistan'a giden turist sayısı yüzde 47 arttı
GİRİŞ 26.04.2024 14:10 GÜNCELLEME 26.04.2024 14:10
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yunanistan Turizm Konfederasyonu (SETE) tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılının ilk çeyreğinde Yunanistan'a gelen yabancı turist sayısı yükseldi

SETE'nin verilerine göre, bu dönemde Yunanistan'a giden turist sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15,7 oranında artarak 2 milyon 840 milyona ulaştı.

Turizm DataBank verilerine göre, Türkiye'den Yunanistan'a giden turistlerdeki artış oranı yüzde 47,3 seviyesinde gerçekleşti. Özellikle karayolu girişlerinde, Türkiye ve Bulgaristan'dan gelen turistlerdeki artış yüzde 50'ye kadar ulaştı.

Yunanistan'ın turizm sektöründe yaşanan bu artış, ülkenin çeşitli turizm destinasyonlarının cazibesini artırdığını gösteriyor. Bu olumlu trend, Yunanistan'ın turizm gelirlerinde önemli bir artışa işaret ediyor ve ülkenin ekonomisine olumlu katkı sağlıyor.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
    Helal olsun. Biz yunan turisti cekemiyoruz ama onlar Türkleri cekiyor.
    Cevapla