Cevdet Yılmaz açıkladı: Temmuzda asgari ücret ve emekli zammı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz milyonlarca emeklinin merak ettiği "Temmuz'da zam olacak mı?" sorusuna "Emeklilerimizin sıkıntılarının farkındayız. Temmuzda yeni bir değerlendirme olacaktır." yanıtını verdi.

Cevdet Yılmaz açıkladı: Temmuzda asgari ücret ve emekli zammı olacak mı?
Cevdet Yılmaz açıkladı: Temmuzda asgari ücret ve emekli zammı olacak mı?
GİRİŞ 30.03.2024 23:57 GÜNCELLEME 31.03.2024 00:19
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, NTV yayınında gündeme ve ekonomiye dair açıklamalarda bulundu.

"ASGARİ ÜCRETTE YÜZDE 100'ÜN ÜZERİNDE ARTIŞ YAPTIK"

Yılmaz, "Asgari ücrette yüzde 100'ün üzerinde artış yaptık. Asgari ücreti vergiden muaf hala getirdik. Yüz milyarlarca kamuya maliyeti var. Asgari ücretle ilgili prim desteği veriyoruz. Asgari ücrette ciddi düzenlemeler yapmış durumdayız. Sanki herkes bu ücreti vermeliymiş gibi hava oluştu, bunu da kırmamız lazım." dedi.

TEMMUZDA EMEKLİ ZAMMI OLACAK MI?

Cevdet Yılmaz, "Emekli sayımız 16 milyonu aştı. Çok ciddi bir rakama geldi. Emeklilerimizle ilgili her zaman yanlarında olduk. Geçenlerde yaptığımız düzenlemelerle kanuni artış oranlarına ilave yaptığımız düzenlemeler 300 milyar lira civarında bir tutar oluşturdu. Sayı fazla olunca etkisi de fazla oluyor. Birçok sıkıntıyı yaşadığımız bir döneme rağmen emeklilerimizin yanında olmaya çalıştık. Emeklilerimizin sıkıntılarının farkındayız. Temmuzda yeni bir değerlendirme olacaktır. Önümüzdeki dönemlerde emeklilerimizin sıkıntıları önceliğimiz olacaktır." ifadelerini kullandı.

"1 NİSAN'DAN SONRA BİZİ SÜRPRİZ BEKLEMİYOR"

1 Nisan'dan sonra herhangi bir sürprizin beklenmediğini söyleyen Yılmaz, "Tam aksine OVP'deki yol haritamız neyse adım adım hayata geçireceğiz. Seçim sonrası spekülasyonları yapanlar oluyor. Bu bir genel seçim değil. Genel seçimlerde milli politikaların değişmesini tartışabilirsiniz. Hükümetin değişme ihtimali vardır, Meclis'in değişme ihtimali vardır. Bugün yerel seçim yapıyoruz. Siyasi olarak baktığınızda milli ve makro politikaların değişmesi için bir zemin yok. Geçen mayısla ilgili yanlış bir mukayese yapılıyor." şeklinde konuştu.

TEK HANE ENFLASYON NE ZAMAN?

Cevdet Yılmaz sözlerine şöyle nokta koydu:

"Yılın ikinci yarısında enflasyonda belirgin düşüşleri göreceğiz. 3 Temmuz'dan itibaren yıllık bazda düşüş trendini göreceğiz. Önümüzdeki aylarda aylık bazda ivme kaybını görmeye de devam edeceğiz. 2025'te OVP yüzde 15 enflasyon, 2026'da ise tek haneli enflasyon diyoruz. Bütün planımızı buna göre yaptık."

KAYNAK: HABER7
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 57
 • Reisci 1 ay önce Şikayet Et
  Siz bu kafayla giderseniz seçim kazanamazsınız. Sn Cumhurbaşkanım senin danışmanlarının dünyadan haberi yok hep yalan yanlış bilgiler veriyorlar. Çiftçiye kredi vermezsen faiz tavan oldu kimse ev alamazken size emeklinin kan ağladığını söylemezlerse bu sonuç kaçınilmaz oldu Birde genelde yanlış aday yanındaki yalakalar hep kendi adamlarını aday gösterdi kazanacak adaylar gitti
  Cevapla
 • şahin 1 ay önce Şikayet Et
  hiç kimseye para vermesin hak edilmeyen şey niye verilsin sen bu ülkeyi demirtaşa kavalaya selam olsun diyenlere özerklik kürdistan kurulmasında ve bu zamana kadar bir çivi çaktıklarını söyleyemeyen kişeler ve şehitlerimizin kanını sızlatılıyorsa ee allah yardımcımız olsun
  Cevapla
 • Hakli 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar faiz reva mı. Kredi kartı ve kmh faizleri rekor. İnsanlar ne durumda. Faize karşıydık
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  3600 ek gösterge acilen yasalaşmalı
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Emekli maaşları asgari ücretle aynı olmaĺı yazık bu insanlara. Siyasetçiler kendi lukslerinden biraz kısarlarsa bu ülke refaha kavuşur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle