Emekliye yüzde 10 indirim bu gece başlıyor

2024 Emekliler Yılı kapsamında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na ait trenlerde emeklilere yüzde 10 indirimli seyahat uygulaması bu gece yarısından itibaren başlayacak.

GİRİŞ 30.03.2024 00:03 GÜNCELLEME 30.03.2024 09:48
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 Emekliler Yılı kapsamında bakanlığa ait trenlerde emeklilerin yüzde 10 indirimli seyahat edeceğini açıkladı.

"Emeklilerimizin ekonomik, konforlu ve rahat bir şekilde seyahatlerini sağlamak üzere yüksek hızlı, ana hat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz." sözleri ile müjdeyi duyuran Bakan Uraloğlu, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle artan yolcu talebini karşılamak için gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Bakan Uraloğlu açıklamasında, Bayram tatili ve okullardaki ara tatili kapsayan 5 -15 Nisan tarihleri arasında ek Yüksek Hızlı Tren seferleri ve diğer trenlerde kapasite artışına gidildiğini belirtti. “Yüksek hızlı tren hatlarında 5 Nisan’dan itibaren başlayacak ek seferlerle 18 bin 84 koltuk kapasitesi artışı sağlayacağız." ifadelerini kullandı. Bu kararla günlük karşılıklı sefer sayısı, Ankara-İstanbul hattında 13'ten 14’e, Konya-İstanbul hattında 4’ten 5’e yükselecek. Ankara-Konya hattında cuma ve pazar günlerine ek olarak Cumartesi için de sefer konulacak. Yüksek hızlı trenlerdeki yeni seferler tatil dönemi sonrasında da devam edecek.

Herhangi bir belge ibrazı yeterli olacak

Bu gece yarısından itibaren emeklilere yönelik uygulanmaya başlayacak olan yüzde 10 indirimden faydalanmak için e-devlet üzerinden veya bir resmi kurumdan alınacak emekli olunduğunu gösteren belge yeterli olacak.

Söz konusu indirim tüm emeklileri kapsarken, yıl boyunca geçerli olacak.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 30
 • Aksaraylı 2 ay önce Şikayet Et
  Bu yüzde on indirimli tiren konya ovasından geciyormu
  Cevapla
 • Otobüs 2 ay önce Şikayet Et
  Otobüsler trenden ucuz tren seferleri özellikle YHT ateş pahası tren ucuz, ekonomik ve konforlu diye tercih edilirdi ama şimdi tam tersi 2023 yılında 3 kez zam geldi önce onlar geri alınsın! İstanbul'a gitmek gezmek emeklinin normal vatandaşın ailesiyle gezmesi hakkı değil mi?
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  çok mutlu oldum hergun trene bineceğim
  Cevapla
 • Misafir ismail 2 ay önce Şikayet Et
  3500tl kira geliri vergisind 500tl damga vergisi aldı zenginler biz fakirler gibi vergi ödüyormu acaba???
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  demiryolu hattı yok tren hiç yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle