Bakanlık duyurdu! Çiftçilerin hesaplarına yatırıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 3 milyar 495 milyon 566 bin lira tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını bildirdi.

Bakanlık duyurdu! Çiftçilerin hesaplarına yatırıldı
Bakanlık duyurdu! Çiftçilerin hesaplarına yatırıldı
GİRİŞ 08.03.2024 20:15 GÜNCELLEME 08.03.2024 20:15
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakanlığın sosyal medya platformu X'ten yapılan paylaşımda, tarımsal destek ödemelerine ilişkin bilgi verildi.

Paylaşımda, 399 milyon 724 bin liralık tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı belirtildi.

Paylaşımda yer alan bilgilere göre, hububat-baklagil ve dane mısır desteği 229 milyon 199 bin lira, hastalıktan ari işletme desteği 85 milyon 396 bin lira, tarımsal sulama amaçlı su kullanım hizmet bedeli desteği 63 milyon 752 bin 293 lira ve kırsal kalkınma yatırım desteği 21 milyon 376 bin 707 lira olarak belirlendi.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Turgut Er 2 ay önce Şikayet Et
    Ödemeler yapıldı yapılmasında parayi hesaptan cekemiyoruz ne saçma ya zirat bakasi ile protokol yapmışlar parayı ancak mazot ve gübre kullanacakmisiz ya kardeşim ben cebimden tarlami ekmisim gubremi almışım ot ilacimi almışım den devlet olarak benim harcadığını parayı şimdi veriyorsun eğer yatirdigin parayı erken yatır ki ben Ekim işine baslamadan mazodumu gubremi alayım çok yanis karar
    Cevapla