Rusya'dan açıklama: Türkiye ile turizmde ödeme krizi yok

Türkiye ile Rusya arasındaki ödemelerde bir süredir "ABD yaptırımları" kaynaklı sıkıntılar yaşanıyor. Bu nedenle gözler turizm sektörüne çevrilmişti. Yapılan rezervasyonların ödemesinde önemli bir problemin söz konusu olmadığı belirtildi.

Rusya'dan açıklama: Türkiye ile turizmde ödeme krizi yok
Rusya'dan açıklama: Türkiye ile turizmde ödeme krizi yok
GİRİŞ 08.03.2024 15:13 GÜNCELLEME 09.03.2024 12:06

ABD yaptırımları nedeniyle Türkiye ile Rusya arasında bir süredir ticaret ödemelerinde sıkıntı yaşanıyor. Ödeme sorunun turizm sektörünü nasıl etkileyeceği ise merak ediliyordu.

Ekonomi gazetesinin haberine göre, Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus ve Türk şirketleri arasındaki ödemelerde önceki yıllarda da zaman zaman sorunların ortaya çıktığını, ancak bunların sistemik sorunlar olmadığını ve şimdilik turizm pazarına ciddi bir etkileri bulunmadığını söyledi.

Lomidze, "Üyelerimiz, Türk ortaklarla çalışmalarının normal şekilde devam ettiğini belirtiyor. Yaza yönelik talebin azalması için herhangi bir neden görmüyoruz." dedi.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.