DMM'den ekonomi üzerinden yapılan algıya yalanlama

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bir paylaşım yaparak, "seçimden sonra ekonomide yaşanacaklar" açıklamalarına itibar edilmemesini istedi.

DMM'den ekonomi üzerinden yapılan algıya yalanlama
DMM'den ekonomi üzerinden yapılan algıya yalanlama
GİRİŞ 29.02.2024 15:18 GÜNCELLEME 29.02.2024 15:18

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi seçimden sonra ekonomide yaşanacaklar başlığı ile yapılan spekülatif açıklamalar hakkında açıklama yapıldı.

“İTİBAR ETMEYİNİZ”

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, “seçim sonrası ekonomide yaşanacaklar” iddiası ile yapılan paylaşımlara yönelik “itibar etmeyiniz” şeklinde açıklama yaparak şu değerlendirmede bulundu:

Bazı sosyal medya hesaplarından, 'seçim sonrası ekonomide yaşanacaklar' iddiasıyla paylaşılan iddialar doğru değildir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ve ilgili kurumların iddia edilen konulara ilişkin herhangi bir çalışması bulunmamaktadır.

"SEÇİM SÜRECİNDE PİYASALAR MANİPÜLE EDİLİYOR"

Ekonomideki tüm tarafların karar alma sürecini etkilemeyi amaçlayan ve seçim sürecinde piyasaları manipüle edebilecek spekülatif açıklamalara itibar etmeyiniz.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.