Hamsi fiyatı yarı yarıya düştü! Tezgahlar şenlendi

Sezon başında 100 TL olan hamsi fiyatı havaların soğuması üzerine avlanan hamsi miktarının artmasıyla yarı yarıya düştü. Bolluk tezgahları şenlendirdi.

Hamsi fiyatı yarı yarıya düştü! Tezgahlar şenlendi
Hamsi fiyatı yarı yarıya düştü! Tezgahlar şenlendi
GİRİŞ 21.11.2023 13:37 GÜNCELLEME 21.11.2023 13:46
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bölge balıkçıları, havaların soğumasıyla İstanbul ve Kırklareli'nin Karadeniz kıyılarında bol hamsiyle limanlara dönmeye başladı. Avlanan kasalarca hamsi balıkçı tezgahlarına indirim olarak yansıdı.

Balıkçı Yusuf Çimen, sezon başında 100 liradan satılan hamsinin fiyatının yarı yarıya düştüğünü söyledi.

Ucuza balık satmaktan mutlu olduklarını ifade eden Çimen, "Çok büyük bir bolluk yaşanıyor. Havanın soğuması ve kar yağışıyla birlikte bol avlanan hamsinin kilosu 50 liraya düştü. Vatandaşlardan güzel bir talep var. Havanın daha da soğumasıyla fiyatların düşmesini bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde 3 kilogramını 50 liraya satacağız inşallah" dedi.

Balıkçı Can Taşdelen de Karadeniz'de hamsi bereketi yaşandığını ifade etti.

Vatandaşların yoğun bir talebi olduğunu belirten Taşdelen, "Bugün 1 tona yakın hamsi getirdik. Dün 150 liraya kadar çıkan fiyat bugün 50 liraya düştü. Uygun fiyattan satıldığı için halkımız da mutlu biz de mutluyuz. Ne kadar çok bolluk olursa o kadar fiyat aşağıya iner." diye konuştu.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Mişmiş 4 ay önce Şikayet Et
    Silivri de 100 Tl dün akşam alacaktım almadım.
    Cevapla
  • Mizah 4 ay önce Şikayet Et
    Gereksiz yere de tutmayın kardeşim. Bırakın balıklar biraz büyüsün. Aç gözlülüğün sonu hüsran.
    Cevapla