İstanbul'daki 8 belediyeden karar: Ekonomik hegomonyayı boykot ediyoruz

İstanbul'daki 8 ilçe belediyesi, personelin maaş kartlarının Bankalararası Kart Merkezince geliştirilen yerli kart TROY'a taşınması kararı aldı.

GİRİŞ 10.11.2023 06:43 GÜNCELLEME 10.11.2023 09:45
Bu Habere 87 Yorum Yapılmış

İstanbul'daki Beykoz, Esenler, Kağıthane, Üsküdar, Sultanbeyli, Sultangazi, Sancaktepe ve Tuzla belediye başkanları, kişisel sosyal medya hesaplarından TROY sistemine geçildiğini duyurdu.

♦ Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, VakıfBank ile yaptıkları anlaşma doğrultusunda belediye çalışanlarının maaş ödemelerinde yabancı ödeme sistemlerini iptal ettiklerini belirterek, "Yerli ve milli ödeme sistemi TROY karta geçiyoruz." ifadesini kullandı.

Taleplerde rekor artış: İşte 7 soruda Türkiye'nin ödeme yöntemi: TROYTaleplerde rekor artış: İşte 7 soruda Türkiye'nin ödeme yöntemi: TROY

Yerli kart TROY'a talep hızla artıyor!Yerli kart TROY'a talep hızla artıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığından TROY kart kararıDiyanet İşleri Başkanlığından TROY kart kararı

♦ Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Halk Bankası ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda çalışma arkadaşlarımızın tüm kartlarının yerli ve milli TROY kart sistemine geçirilmesi hususunda adımımızı attık." paylaşımını yaptı.

"YERLİ VE MİLLİ TROY ÖDEME SİSTEMİNE GEÇİYORUZ"

♦ Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, sosyal medyadan, çalışma arkadaşlarının banka kartlarını yerli ve milli TROY sistemine geçirdiklerini duyurdu.

♦ Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de paylaşımında ''VakıfBank Genel Müdürümüz Sayın Abdi Serdar Üstünsalih'i ziyaret ettim. Üsküdar Belediyesi olarak, tüm çalışan arkadaşlarımızın maaş kartlarını yerli ve milli TROY ödeme sistemine geçiriyoruz." ifadelerini kullandı.

♦ Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yerli ve milli atılımı desteklediklerini dile getirdiği paylaşımında, "Sultanbeyli Belediyesi çalışanlarımızın maaş kartında değişikliğe giderek, yerli ve milli TROY kart sistemine geçiyoruz." dedi.

♦ Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, TROY sistemine geçtiklerini vurgulayarak, "İşgalci İsrail'i destekleyen finansal sistemi boykot ediyor, Türkiye'nin yerli ve milli ödeme yöntemi TROY'a geçiyoruz!" ifadesiyle herkesi boykota davet etti.

♦ Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ise Halk Bankası ile işbirlikleri kapsamında çalışanlarının tüm banka kartlarının yerli ve milli TROY kart sistemine geçirilmesi için ilk adımı attıklarını aktardığı paylaşımında, "Yerliliği ve milliliği desteklemek için attığımız bu önemli adım kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadesini kullandı.

♦ Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da belediyenin TROY kart sistemine geçtiğini bildiren bir sosyal medya iletisini yeniden yayınladı.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 87
 • Malazgirt...71 3 ay önce Şikayet Et
  Üzücü olan ; bugüne kadar niye yapmadık...!!!!
  Cevapla
 • emekli 3 ay önce Şikayet Et
  İnşallah yarın bir gün bunuda yahudilere satmazlar.
  Cevapla
 • Hüseyin- 3 ay önce Şikayet Et
  Alicaginiz mallar Müslüman devletleri,dost Devletler,Japonya,Afrika.Duruma göre Cin,Rus,Kore mallari alinir.bilhassa alman,fransiz,yahudi,hollanda,ingiltere,ABD mallarindan uzak durun.Tabi Türk mali ilk basda gelicek.
  Cevapla
 • Cihan 3 ay önce Şikayet Et
  Misafir denen Şahız. Makam Araçları Toog ile Değişiyor. Gerisi gelicek İnşaallah. Senin gibi Takozlar olmasa çoktan bizim YERLİ Mal olurdu.
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Mercedes,Audi makam araçları, Boing makam uçakları, S92 Amerikan Makam helikopteri dahil mi yoksa sadece biz marabaların aldıkları mı?
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bende geciyorum
  Cevapla
 • Süleyman YILDIRIM 3 ay önce Şikayet Et
  Bu troy kartın operasyonel departmanlarında çalışan görevlilere şüpheyle bakma hakkım var Adamlar adeta saklambaç oynuyorlar Onlara rağmen millet troy kartın varlığını öğrendi Resmen kaçaklar Beceriksiz olamayacaklarına göre gelir kalemleri sadece maaşları mı hesapları incelense ne olur merak ediyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle