Beklenen olmadı: İkinci el piyasasında durgunluk yaşanıyor!

Üniversitelerin yeniden açılmasıyla birlikte 2. el eşya piyasasında beklenen canlanma yerine, öğrencilerin kendi aralarında eşya devir teslimi yapmaları ve eşyalı ev kiralamalarının artması nedeniyle durgunluk yaşanıyor.

Beklenen olmadı: İkinci el piyasasında durgunluk yaşanıyor!
Beklenen olmadı: İkinci el piyasasında durgunluk yaşanıyor!
GİRİŞ 07.10.2023 12:54 GÜNCELLEME 07.10.2023 13:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde bulunan dükkânlarda 2. el eşya alım-satım yapılıyor. İki devlet üniversitesi bulunan Samsun’da her yıl binlerce öğrencini şehre geliyor.

Normal şartlarda öğrencilerin geldiği dönemde 2. el eşya piyasasının hareketlendiğini belirten esnaf, bu yıl durgunluk yaşandığını söyledi.

“BU SENE DURGUNLUK VAR"

2. el eşya alım ve satım yapan Ercan Duran, “Üniversitelerin açılması, öğrencilerin şehrimize gelmesi bizlere fayda sağlıyor. Üniversiteliler genellikle kendi aralarında eşya devir teslim yöntemine geçti ve eşyalı evi tercih etmeye başladı. Genel olarak düşünürsek bu aylar içinde normalde çok hareket olması gerekirken, bu sene bir durgunluk var.

Önceden ikinci el bir buzdolabını bin 500 TL alabilirken, şimdi 4-5 bin TL arasında satılıyor. 2. el eşyalar da pahalandı. Üniversite öğrencileri tabii ki ucuzlarından en çok tercih ettiği ürünler buzdolabı, çamaşır makinesi, çekyat ve 2 kapılı dolaplar. İkinci el ve sıfır eşyalar arasında büyük bir fark var” dedi.

KAYNAK: İHA
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
    ondan değil. vatandaş uzak yere çocugunu göndermiyor artık. ayrıca devletimiz KYK yurtlarinida artirinca ondan oldu.
    Cevapla