Üsküdar'da 25 bin TL, Kadıköy'de bin dolar! Vatandaş isyan etti

Özellikle asgari ücrete gelen zam sonrasında birçok yerde aidat fiyatları, kira fiyatlarını geçti. Üsküdar'da bilinen bir rezidansta 4,5+1 dairenin aidatı 25 bin TL iken, Kadıköy'de yine bilinen bir sitede dairelerin aidatı bin dolar...

GİRİŞ 27.07.2023 12:08 GÜNCELLEME 27.07.2023 12:59
Bu Habere 178 Yorum Yapılmış

Kira fiyatları kontrol altına alınmaya çalışılıyor ama bu kez de aidat fiyatları yükseliyor. Kiraya uygulanan yüzde 25 zam sınırı aidata uygulanmıyor. Birçok sitede aidat kirayı geçti. Kiranın 2-3 katı aidat ödenen yerler var. Uzman isimlere göre aidatlara da düzenleme şart.

AİDAT FİYATLARI KİRALARI GEÇTİ

Kira ve aidat fiyatları arasındaki denge bozuldu. Yüzde 25'lik düzenleme ile kiradaki artışlar sınırlandırıldı. Sınırı olmayan aidatlarsa kiraları sollamaya başladı. Asgari ücrete yapılan zamla birlikte bazı sitelerde aidatlar kira fiyatlarını geçti.

"ÜSKÜDAR'DA 25 BİN TL, KADIKÖY'DE BİN DOLAR"

Gayrimenkul uzmanı Nilüfer Kas, "Aidat yükü nedeniyle bir kira artı, bir kira kadar da aidat ödemek zorunda kalıyorlar. Üsküdar'da bilinen bir rezidansta 4,5+1 dairenin aidatı 25 bin TL, Kadıköy'de yine bilinen bir sitede dairelerin aidatı bin dolar, kiraları geçmiş durumda. Akıllara yatmayan bir kalem varsa mutlaka itirazda bulunulmalı, o giderlerin nelere gittiğini görsünler" dedi.

Kanal D Haber'in haberine göre uzman isimlere göre bu artışın önüne geçmek için sitedeki gider kalemlerinin azalması gerekiyor.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Vatandaşlar yüksek aidatlarla ilgili olarak "Büyük site var aidatı şuan 9 bin TL", "Yükselen aidatlara ek bir hizmet alamıyoruz", "Aidatlara da bir düzenleme getirilirse çok seviniriz" yorumlarında bulundu.

KAYNAK: KANAL D
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 178
 • Niyazi Mısri 7 ay önce Şikayet Et
  Yazık bu millete. Merhamet yok. Vicdan yok.
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Benim 250 TL, sıkıntı yok.
  Cevapla
 • Cemşit 7 ay önce Şikayet Et
  Ev yerine Başka yere yatırım yapsınlar dediğin neresi, Allah dürüst insanı evsiz bırakmasın ama millete akıl vereceğine kolaysa kendine ev alsaydin ya. ben inanıyorumki sen ev alacağına kirada oturur. parayı faize yatırır yer ıçer batırırdın.
  Cevapla
 • H mz 7 ay önce Şikayet Et
  Sefasını süren cefa sını çekecek bizimki yüz lira
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  bölgelere göre tavan fiyat uygulamasına geçin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle