Bayram şeker ve çikolatalarına yoğun ilgi

Bayram ikramlığı şeker, çikolata ve lokumlar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Bayram şeker ve çikolatalarına yoğun ilgi
Bayram şeker ve çikolatalarına yoğun ilgi
GİRİŞ 18.04.2023 22:58 GÜNCELLEME 18.04.2023 22:58
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ramazan Bayramı tüm İslam alemi tarafından 21 Nisan Cuma günü karşılanacak. Bayram öncesi ikramlık şeker, çikolata ve lokum almak isteyen vatandaşlar şekercileri doldurdu. Samsun’da vatandaşlar bayramda ikram edecekleri 50-200 TL arasındaki şekerlemeleri almak için adeta birbiriyle yarıştı.

“En ucuzu 50, en pahalısı da 200 TL”

Şekerlemelerin 50 TL ile 100 TL arasında değiştiğini ifade eden esnaf Ahmet Kurt, “Bayram çikolatalarının fiyatı 80 TL’den başlayıp, 200 TL’ye kadar çıkıyor. Cam şekerler ise 80 TL il 100 TL arasında değişiyor. Vatandaşlar en çok 80 TL’lik çikolatalara rağbet gösteriyor. Lokumlar da sadeleri 50 TL’den başlayıp çeşidine göre 150 TL’ye kadar çıkabiliyor. Lokumda da en çok sade lokum satılıyor. Geçen yıl Ramazan Bayramı'nda fiyatları bugünkü fiyatların yarısı kadardı. Buna rağmen vatandaşlar bayramda ikramda bulunmak için şimdiden şeker, çikolata ve lokumlarını alıyorlar” dedi.

Vatandaşlar da fiyatların biraz pahalı olmasına rağmen bayramda ikram etmek için şeker, lokum ve çikolata almaktan geri kalmadıklarını söylediler.

 

 

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Evet sayenizde tatlı olarak alınacak bir bunlar kaldı da ondan!
  Cevapla
 • Tek 11 ay önce Şikayet Et
  Insanlar bir birini zehirliyor zaten yarısi riski yenmez bir de halkın yarisi şeker hastası haberi yok komaya girer
  Cevapla
 • zafer gülten 11 ay önce Şikayet Et
  50 tl likler kaliteli değil yalnız,boya ve gilikoz,jelatin.onu alana kadar lokum al daha iyi,nede olsa neden yapıldığını biliyorsun,nişaşta ve şeker.
  Cevapla