Zincir marketlerden deprem bölgesinde ücretsiz ürün

Şok ve BİM marketleri, deprem bölgesinde çok sayıdaki mağazalarında gıda ve temizlik ürünlerini gereksinim duyan yurttaşlara ücretsiz dağıttığını duyurdu. Bölgeye 50 TIR gönderen Tarım Kredi Market de şubelerin hizmete açıldığını duyurdu.

GİRİŞ 09.02.2023 12:28 GÜNCELLEME 09.02.2023 12:29
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

Tüm ülkeyi yasa boğan ve 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından bölgedeki zincir marketlerden destek geldi.

TARIM KREDİ MARKET DUYURDU: HİZMETE AÇILDI

Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi), deprem bölgesinde faaliyetine devam edebilecek durumda olan tüm marketlerinin vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ivedilikle hizmete açıldığını duyurdu.

Birlikten yapılan açıklamada, Tarım Kredi'nin, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlara destek olmak amacıyla tüm imkanlarını seferber ettiği aktarıldı.

Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren, bölgede yaşayan vatandaşların gıda ve hijyen malzemeleri başta olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla deprem bölgesindeki marketler ve depolardan yaklaşık 50 tır ürün yardımı gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bunun yanı sıra temel gıda ve hijyen ürünlerini içeren 14 tır AFAD koordinasyonunda dağıtılmak üzere bölgesel ayni bağış depolarına sevk edildi. Deprem bölgesinde faaliyetine devam edebilecek durumda olan tüm marketlerimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ivedilikle hizmete açıldı."

Arama kurtarma konusunda eğitimli personelin, AFAD ile koordineli şekilde afet bölgesinde görevli kurtarma ekiplerine destek ve lojistik yardım sağlamak amacıyla bölgeye gönderildiğine işaret edilen açıklamada, "Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tüm milletimize sabır ve yaralılarımıza da acil şifalar dileriz." ifadesine yer verildi.

BİM'DEN ÜCRETSİZ DAĞITIM

Deprem bölgesine TIR'larla acil ihtiyaç malzemeleri gönderdiklerine ilişkin açıklama yapan BİM, bölgede 100’ün üzerinde mağazasında depremzedelere temel ihtiyaç ürünlerini güvenlik güçlerinin gözetiminde ücretsiz dağıtıldığını duyurdu.

BİM'den yapılan açıklamada, "BİM resmi kurumlarla işbirliği içinde 20 bin adedin üzerinde battaniye, tek kişilik ve çift kişilik yorganlar, çocuklar için binlerce yorgan, battaniye, atkı, bere, eldiven, sweatshirt, polar, kışlık oduncu gömlek, ayakkabı, yetişkinler için üst ve alt polarlar, kazaklar ve ısıtıcılardan oluşan 100 bine yakın ihtiyaç malzemesini TIR’larla bölgeye gönderdi. Ayrıca afet bölgesindeki depolarından AFAD aracılığıyla temel ihtiyaç maddeleri sevkiyatına da devam ediliyor" denildi.

Açıklamada, çok sayıda BİM çalışanın yaşamını yitirdiği ve 60’ın üzerinde çalışanın da hâlâ enkaz altında kurtarılmayı beklediği belirtildi.

ŞOK MARKETLER ÜCRETSİZ DAĞITIM YAPIYOR

Şok Marketler de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tüm afet bölgelerinde çok sayıda mağazada gıda ve temizlik ürünlerini ihtiyacı olan yurttaşlara ücretsiz dağıttığını duyurdu.
 

KAYNAK: AA
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 121
 • Nuri 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar tepkiler den sonramı dağıtmaya başladın üç harfliler, fakirler ekmeğinin yarısını bölüp gönderdi ,üç harfliler de tepkilerden sonra göndermeye başladı
  Cevapla
 • elif T. 1 ay önce Şikayet Et
  Yaptığı yardımlarla yarın etiket fiyatına yüzde 50 zam yaparak halktan çıkarır
  Cevapla
 • ORHAN YILMAZ 1 ay önce Şikayet Et
  Zaman bela okuma siyaset zamanı değil Allah razı olsun diyeceksiniz arkadaşlar olsun buna da şükür geçte olsa yapıyorlar tüm ülke tüm dünya seferber oldu. zaman ne ırkçılık ne devlet karşıtı nede kafir ayırma zamanı değil vicdan merhamet zamanı hiç bir şey yapamıyorsak dua edin rabbim dualara icabet eder. yüreğimiz yanıyor ama derdi veren mevlam dermanıda verir.
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  her gün zamlı etiket değiştireceğine indirim etiketi yap da görelim.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  10 şehrin hepsinde dagitmalilar birşeyleri eksilmez. Pandemide kazandıklarınin yanında bu hicbir şey
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle