Ankara'da ekmeğe zam!

Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı'nda ekmek fiyatının 5 lira olmasına oy çokluğuyla karar verildi.

Ankara'da ekmeğe zam!
Ankara'da ekmeğe zam!
GİRİŞ 25.11.2022 13:31 GÜNCELLEME 25.11.2022 13:31
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Girdi maliyetlerindeki artışın dikkate alındığı tarife teklifi sonucu 200 gram ekmeğin 5 TL'den satılması oy çokluğuyla kabul edildi.

Yeni fiyat; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü'nün görüşünün alınmasından sonra karara bağlanacak.

Açıklamada bulunan Ar, şu ifadeleri kullandı:

"Toplantıda; ekmek maliyetlerini doğrudan etkileyen un, maya, doğalgaz, motorin, işçilik, su, elektrik, kira gibi tüm temel giderlerdeki artışlar nedeniyle ekmek fiyatının maliyetinin altında kaldığı konuları görüşüldü ve gramajı (200 gram) değiştirmeden ekmek fiyatında yeni bir düzenlemeye gidilmesi konusunda mutabık kalındı. Pişmişi net 200 gram gelen normal ekmeğin 5 TL, pişmişi net 300 gram gelen normal ekmeğin 7.5 TL, pişmişi net 400 gram gelen normal ekmeğin 10 TL'den satılması yönündeki teklifler, komisyon katılımcısı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin onayına sunuldu ve tarife oy çokluğu ile kabul edildi.

Tarife komisyonunun oy çokluğuyla kabul ettiği Ankara il ve talepte bulunan ilçelerinde uygulanacak Normal Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifeleri, ilgili kurumlar; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşünün alınmasından sonra, ANKESOB Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra karara bağlanacak."

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 4
 • ali 6 gün önce Şikayet Et
  300 gram yapın 10 TL ama 1 yil zam yapmayin
  Cevapla
 • Diyarbakırlı 1 hafta önce Şikayet Et
  Diyarbakır'da neden 6 lira anlamadım.
  Cevapla
 • seyfi 1 hafta önce Şikayet Et
  buğday fiyatı 6 aydır aynı . bu neyin zamı... 200 gr. ekmek. 4 tl normal.
  Cevapla
 • ercan koç 1 hafta önce Şikayet Et
  ekmek bugdayla biten bir iş değil
  Cevapla