Bakan Bilgin duyurdu: EYT'de çalışmalar bitti

Bakan Bilgin, bakanlık bünyesinde oluşturulan çalışma grubunun EYT ile ilgili çalışmada son aşamaya geldiğini teknik olarak sürecin tamamlandığını ve Aralık ayında kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

GİRİŞ 27.09.2022 11:07 GÜNCELLEME 28.09.2022 10:45
Bu Habere 223 Yorum Yapılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili çalışmaya ilişkin, "Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

Bakan Bilgin, "Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var." dedi. 

Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Taşeron işçilerle ilgili bir soru üzerine Bilgin, kamuya kadrolu geçişlerle ilgili zamanın henüz belli olmadığını ancak çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

516 BİN KİŞİ KADROYA ALINACAK

Bakanlık olarak şu anda üzerinde çalıştıkları konuları aktaran Bilgin, "(Kamudaki) Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var." dedi.

Bilgin, çalışmanın son halinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulup sunulmadığına ilişkin ise "Sayın Cumhurbaşkanı'mız uygun olduğu zaman sunacağız. Bugün gündemde yoktu." ifadesini kullandı.

Bu çalışmada kamu sendikalarından gelen talepleri de dikkate aldıklarını vurgulayan Bilgin, "Geçenlerde arkadaşlarımız bir görüşme yaptı. Bunları da değerlendiriyoruz." diye konuştu.

ARALIK AYINDA AÇIKLANACAK

EYT konusundaki bir soru üzerine de Bilgin, "Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanı'mıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mızla paylaştıktan sonra onu Meclis'e intikal ettiririz." ifadesini kullandı.

Bilgin, Bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçiler ve taşeron işçilerle ilgili çalışmaların aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna açıklanacağını ve Meclis takvimine alınacağını belirtti.

Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 223
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Harcanan vergiden harç pirim alınmasın, asgari ücretli özellikle erkekler endemit olarak koruma altına alınsın.
  Cevapla
 • FAGO58ODABURDA. 1 yıl önce Şikayet Et
  Formulasyonsuz direk ve net ve harbi ve 99 şartlarına göre çözüm en adli çözümdür ve bu hükümete de bu yakışır ve sonuna kadar peşindeyik sağolun varolun
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Demek o an öyle gerekiyordu , sen sıkılma reis ne zaman ,, ne gerekiyorsa onu yapar.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  KİT lerle ilgili umarım çalışma vardır çok bekletildi
  Cevapla
 • yozgatlı 1 yıl önce Şikayet Et
  9 eylülde giren ne yapacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle