Merkez Bankası rezervleri açıklandı

Merkez Bankası toplam rezervleri 16 Eylül ile biten haftada 1 milyar 55 milyon dolar arttı.

Merkez Bankası rezervleri açıklandı
Merkez Bankası rezervleri açıklandı
GİRİŞ 22.09.2022 14:52 GÜNCELLEME 22.09.2022 14:53
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Haftalık Para ve Banka İstatistikleri’ni açıkladı.

Buna göre, Merkez Bankası toplam rezervleri 16 Eylül ile biten haftada 1 milyar 55 milyon dolar artarak 114 milyar 738 milyon dolar oldu.

Brüt döviz rezervleri 1 milyar 143 milyon dolar artarak 73 milyar 681 milyon dolardan 74 milyar 824 milyon dolara yükseldi.

ALTIN REZERVİ

Altın rezervleri ise 16 Eylül haftasında 88 milyon dolar azalarak 40 milyar 2 milyon dolardan 39 milyar 914 milyon dolara indi.

Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 7
 • 2023 Seçimleri 2 gün önce Şikayet Et
  Fetö-Sabetayist-Ermeni-Rum-DHKPC-PKK kriptoları dünyada ekonomik kriz olduğuna dair haberlerin gözükmesini istemiyor, çünkü yerli ve milli devleti iktidardan indirebilmek için sadece Türkiye'de ekonomik darboğaz varmış gibi algı yapmaya devam etmek istiyorlar. Şuan dünyada bir ekonomik kriz var(Pandemi-Terör-Savaş-Kıtlık-Küresel iklim değişikliği). Bizim daha çok etkilenmemizin sebebi yalnız olmamız ve enerjiye her sene 55 milyar dolar para vermek zorunda olmamız, savaş ve terörün Türkiye'nin yanı başında olması. AB-D'nin Doğu Akdeniz ve beka operasyonlarımız yüzünden bize ambargolarıda cabası. Kuzey Suriye-Irak tazminat olarak acil ilhak edilmeli. Enerji ve döviz sorunu çözülür.
  Cevapla
 • Arif Efendi 2 gün önce Şikayet Et
  seçime kadar dolar kurunu tutun. kuru tutmak için ne kadar satmak gerekiyorsa satın. Bu seçimi Recep Tayyip Erdoğan kazanmak zorunda.
  Cevapla
 • Deli dumrul 2 gün önce Şikayet Et
  Reis herkoldan çakıyor faiz dolarcılara rezerv artıyor rezervuar köpekleri anırıyor niye artıyo bu rezerv diye ulan alçak hainler alışacaksınız kuduracaksınız....
  Cevapla
 • merve 2 gün önce Şikayet Et
  REZERV ARTAKEN, ALTIN FİYATLARIDA ARTIYOR... BU İLGİNÇ DEĞİLMi!!!
  Cevapla
 • Yıldırım 2 gün önce Şikayet Et
  çok iyi gidiyoruz..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle