On binlerce onsluk altın keşfi! Cevhere ulaşmak için çalışmalar hızlandı

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde keşfedilen 20 bin onsluk altın rezerv alandaki çalışmalar hızlanırken, yapılan kontrollü patlatma kameralara yansıdı. Rezervinin ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı değerlendiriliyor

GİRİŞ 25.08.2022 15:14 GÜNCELLEME 25.08.2022 16:26
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde keşfedilen 20 bin onsluk altın rezerv alandaki çalışmalar hızlanırken, yapılan kontrollü patlatma kameralara yansıdı.

İlçenin Kaymaz Mahallesi'nde bulunan ve Koza Altın İşletmesi tarafından tespit edilen on binlerce onsluk altın rezervinin, ülke ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağı değerlendiriliyor. Şirketin 2022 cirosuna 500 milyon TL katkı yapacağı belirtilen keşfin ardından sondaj yapılan alanda çalışmalar hızlandı.

Güvenlik önlemleri altında iş makineleri yardımıyla sahada çalışma yapan ekipler, zaman zaman kontrollü patlatma gerçekleştiriyor. Rezervin belli bölgeleri yerleştirilen patlayıcılar infirak ettirilerek ortaya çıkan cevher işlemek için araçlar tarafından tesisleri taşınıyor. Tonlarca kaya parçasının yerinden koparıp savurduğu patlamalardan biri de kameralara böyle yansıdı.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 27
 • ismail 3 ay önce Şikayet Et
  petrol, altın . abd nin iştahı iyice kabarmıştır .hele şeytan cephesini bir iktidar yaparlarsa tereyağından kıl çeker gibi hortumlarlar türkiyeyi .bor madenini eskiden toprak diye alıyorlardı . şimdi alamıyorlar reise o yüzden gıcık oldular .
  Cevapla
 • soylemesemolmaz1 3 ay önce Şikayet Et
  20000 onsluk altin $34-35 milyon yapar. Tamam bir sirket icin fena para degil de, ulke ekonomisine buyuk katki yapacak demek biraz abartili olmus.
  Cevapla
 • Hasan SGK Emekli 3 ay önce Şikayet Et
  Kaç gündür bu haber yahu bulunan altın rezervi orta halli bir kuyumcu dünkanındaki altın kadar.Sanki ülke baştan yeniden kurulacak.
  Cevapla
 • Vatandaş Memet 3 ay önce Şikayet Et
  Sürekli sondaj sürekli keşif ediyoruz ama hayat çok pahalı, maaş ayı çıkarmıyor, benzin psikolojimizi bozdu...
  Cevapla
 • Sakarya 3 ay önce Şikayet Et
  Ne çıkacağı yüzde yüz belli, demekki didecegi yerler belli...!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle