Bakan Nebati'den Borsa İstanbul ve Merkez Bankası açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Borsa İstanbul'a 1-18 Ağustos tarihleri arasında 13,6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleştiğini açıkladı.

GİRİŞ 19.08.2022 15:40 GÜNCELLEME 19.08.2022 16:25
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlere rekor seviyede yabancı yatırım girişinin gerçekleştiğini açıkladı. 

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, "Borsamızın öncülüğünde sermaye piyasalarımız derinleşmeyi sürdürüyor. Borsa İstanbul'da işlem gören ve rekor seviyeleri test eden şirketlere 1-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında 13,6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleşti.

Eş zamanlı olarak, TCMB brüt rezervimizde de 3 haftalık süreçte 15,4 milyar dolar artış kaydedildi. Sermaye ve para piyasalarımızda güven ortamının sürdürülmesi açısından yabancı yatırımcının yüksek ilgisi bizleri sevindirmektedir.

Türkiye Ekonomi Modelimiz ile yürütülen politikalarımız çok yönlü ve hedef odaklı. Finans ve sermaye piyasalarını destekleyici adımlarımızı sürdürecek, üreterek büyüyen Türkiye olma yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan indirim sinyali: Sayıları artacakCumhurbaşkanı Erdoğan'dan indirim sinyali: Sayıları artacak

Bakan Kirişci’den mazot, gübre ve yem müjdesiBakan Kirişci’den mazot, gübre ve yem müjdesi

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 47
 • Cep delik 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakan gözlerindeki ışıltıyı görüyorumda ceninin içi halen karanlık bilmema anlatabildimmi
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım bir ülkede bankalar kar lılıklarını çok sma çok artırabiliyorsa üstelik bu bankaların hisseleri çoğunlukla yabancı sermaye ise bu na sesevinilmez kahrolunur.
  Cevapla
 • Kaptan 1 ay önce Şikayet Et
  Mazota zam var niye bahsedilmiyor herşey toz pembe gösteriliyor.
  Cevapla
 • Yaziyooor 1 ay önce Şikayet Et
  Tazminatlar devlet garantisine alınsın ağalar firma iflas deyip içindeki herşeyi karisinin üstüne yapıp kaçıyor patronlar
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Kayyumlarda boşaltıp boşaltıp kaçıyor, çökülen işletmelerde lakin öyle, olan ,işçinin emeğine oluyor, madem devlet soyulacak bence en azından işçi hakkını alsın.
  Cevapla
 • Hakkı An 1 ay önce Şikayet Et
  Tedbiri elden bırakmamak lazım. Sıcak para bu, girişi bizim için iyi... tabiki çıkışı ile birlikte düşünmek şart.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle