Başkan Erdoğan'dan 81 ile konut müjdesi! Detaylar belli oldu! Kira fiyatlarını düşürecek

Başkan Erdoğan, kabine toplantının ardından kameraların karşısına geçti. Başkan Erdoğan, tüm Türkiye'de heyecanla beklenen konut projesiyle ilgili son dakika açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 01.08.2022 21:24 GÜNCELLEME 01.08.2022 22:35
Bu Habere 437 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan milyonlarca vatandaşın merakla beklediği konut müjdesinin detaylarını duyurdu.'BU ADIM KİRA FİYATLARINI DA DÜŞÜRECEK'

Bu adımın kira fiyatlarını da düşüreceğini belirten Başkan Erdoğan ''Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği projeyle ilgili hazırlıklar bitmek üzere. Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitle ev sahibi yapacağız. Bu adım son dönemde ciddi şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacak. He zaman olduğu gibi bu projede de şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize de özel bir kontenjan ayıracağız. İlk defa evlenen gençlerimiz bu projede kota sahibi olacak. Önümüzdeki ay tanıtım toplantısıyla tüm detaylarını milletimize duyuracağız'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız." dedi.

Vatandaşları enflasyona ezdirmeme sözünü, diğer alanlarla birlikte konut sektöründe de yerine getirecek yeni projeler geliştirdiklerini belirten Erdoğan, geride kalan 20 yılda ülkede en büyük değişimleri gerçekleştirdikleri alanlardan birinin de şehircilik olduğuna işaret etti.

TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 170 bin vatandaşı, çevre düzenlemeleri ve sosyal donatılarıyla ev sahibi yaparak ekonomik, sağlıklı, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı ortaya koyduklarını dile getiren Erdoğan, bundan yaklaşık 1,5 yıl önce de 100 bin sosyal konut inşası için çıktıkları çağrıya 10 katından fazla talep aldıklarını belirtti.

Ülkenin 81 şehrinde hız kesmeden toplu konut projelerini sürdürdüklerini aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

"Pek çok ilimizde şehir içinde kalan sanayi alanlarını dışarıya taşıyor, bu konudaki talepleri de süratle yerine getiriyoruz. Şimdi de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu projeyle ilgili hazırlıklar bitmek üzeredir. Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız. Sıfır atık uyumlu, enerji verimli, iklim dostu malzemelerle yapılacak bu konut projelerinin tamamında yenilenebilir enerji sistemleri kullanılacaktır. Amacımız, salgın döneminde daralan konut arzını hızla artırarak hem inşaat sektörünü canlandırmak hem de insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını temin etmektir. Bu adım, son dönemde ciddi şikayet konusu olan kiraların da düşmesine yol açacaktır. Her zaman olduğu gibi bu projede de şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize özel bir kontenjan ayıracağız. Ayrıca, ilk defa evlenen gençlerimiz de bu projede kota sahibi olacaktır."

Gelecek ay bir tanıtım toplantısıyla tüm detaylarını duyuracakları bu konut kampanyasının şimdiden ülkeye hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, projenin yürütücüsü olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ'yi tebrik etti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 437
 • Ankaralı 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın Reis! Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Dar gelirli derken, 5-6 bin lira maaş alan bir dar gelirli için aylık taksitleri 3000-4000 yaparsanız nasıl kira öder gibi ev sahibi olacaklar?Lütfen bu konuda biraz daha dar gelirlilere tolerans tanıyın ve maaşları 8-9 bin liranın altında olanlara daha kolaylık gösterin.
  Cevapla
 • Berk 3 ay önce Şikayet Et
  81 ildeki göçmenleri ülkesine geri gönderin, işsizlik sorunu da konut sorunu da 1 günde çözülür
  Cevapla
 • Antepli.v. 4 ay önce Şikayet Et
  Kalkınmayı sanayi imalatında deyilde Kolay para kazanmanın lokomotifi Inşaat sektöründe aradıkça kalkınmayı bırakın bataklığa daha hızlı gidiyoruz elbete ınşaat ve konut Sektörüde önemli bu gün konut kira Sorunun en büyük nedeni göçmenler ve yabancıya aşırı derecede satış Yapılması
  Cevapla
 • Selo 4 ay önce Şikayet Et
  Önce şu gida fiyatlarini düşürseniz.daha güzel olur.boş kalir kira düşmez.
  Cevapla
 • ujjjjj 4 ay önce Şikayet Et
  Sayin reis turk halkinin aylik gelirinin 30 bin dolar oldugunu saniyir galiba yada
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle