Resmi Gazete'de yayımlandı: Çiftçilere prim desteği ödenecek

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0.50 TL 'TMO Alım Primi Desteği' ödenecek.

GİRİŞ 21.07.2022 08:16 GÜNCELLEME 21.07.2022 09:30
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bugün Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 2022 yılında Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı olarak arpa ve buğday üretimi yapan çiftçilere destek verilecek.

Ürettikleri ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) satan ve bu satışlarını alım satım belgesi ile belgelendiren çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0.50 TL 'TMO Alım Primi Desteği' ödenecek.

2022 üretim yılı içerisinde ÇKS'de kayıtlı olan ve desteklenmeden yaralanmak isteyen çiftçilerin en geç 1 Eylül tarihine kadar ürünlerini TMO'ya satarak 16 Eylül tarihine kadar ÇKS'de kayıtlı oldukları müdürlüklere alım satım belgeleri ile müracaat etmeleri gerekiyor. Ayrıca bu destekten haksız yere yararlandığı tespit edilen üreticiler, 5 yıl boyunca hiçbir destekten yararlanamayacak.

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 49
 • öneri 4 ay önce Şikayet Et
  venezuelada tarım ve hayvancılık için toprak kiralayın da aynı sistemi Türkiyeye de getirin. Mera hayvancılığını yayla hayvancılığını yeniden başlatın.
  Cevapla
 • Çapıla çırpa 4 ay önce Şikayet Et
  Ekim zamanı geçti ne desteği?
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  İyide heryerde sanki TMO varda satacağız o zaman açın ofisleri
  Cevapla
 • H Sabri KARADENİZ 4 ay önce Şikayet Et
  Prim ve destek üretime verilmesi gerekir. Üretime verilmediği zaman ekim yapılamıyor.
  Cevapla
 • Sabahattin kaplan 4 ay önce Şikayet Et
  herkes memleketine gitsin şehirde artık sahiblerine çalışılıyor onlar zengin olacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle