KYK borçları ile ilgili yeni gelişme: Müjdeli haber Maliye Bakanlığı'ndan geldi

Binlerce gencin merakla beklediği KYK borçları ile ilgili olumlu gelişmeler yaşanıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, KYK borçları ile ilgili kapsamlı çalışmasını tamamladı. 18 Temmuz'da açıklanması beklenen çalışma ile "KYK borçları silinecek mi?" sorusu yanıt bulacak. İşte KYK kredi borçları ile ilgili tüm detaylar...

KYK borçları ile ilgili yeni gelişme: Müjdeli haber Maliye Bakanlığı'ndan geldi
KYK borçları ile ilgili yeni gelişme: Müjdeli haber Maliye Bakanlığı'ndan geldi
GİRİŞ 15.07.2022 09:30 GÜNCELLEME 15.07.2022 09:44
Bu Habere 133 Yorum Yapılmış

Son dönemde kamuoyunda sık sık gündeme gelen üniversite öğrencilerinin KYK kredi borçları ile ilgili çalışmaların pazartesi günü kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı duyurulmuştu.

KYK KREDİ BORÇLARI İÇİN ÇALIŞMA TAMAMLANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Bakanlığın KYK kredi borçları ile ilgili uzun bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

ERDOĞAN'DAN KYK TALİMATI

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, üniversite öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla KYK kredi borçları ile ilgili çalışmanın hızlandırılarak 2022-2023 akademik yılı Güz Dönemine kadar tamamlanmasını istedi.

GENÇLER İÇİN YAPICI BİR ÇÖZÜM HAZIRLANDI

İlgili konunun siyasi bir malzeme aracı olmaması amacıyla çalışmaların kamuoyuna duyurulmadan devam ettiğini belirten yetkililer, bakanlığın kapsamlı bir çalışma yürüterek bu süreçte gençlerin mağduriyet yaşamamaları için yapıcı bir çözümün hazırlandığını belirtti.

KYK BORÇLARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK kredi borçları ile ilgili çalışma 18 Temmuz’da gerçekleşecek olan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

BAKAN KASAPOĞLU DUYURMUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "KYK borçları konusunda gençlerimizi mağdur etmeyeceğiz. Konuyu ilk Kabine toplantımızda ele alacağız" demişti.

KAYNAK: TRT HABER
İbrahim Günay . Haber7.com - Yayın Koordinatörü
Haber 7 - İbrahim Günay .
YORUMLAR 133
 • Sadi 6 ay önce Şikayet Et
  Kk bu adımın atılacağını biliyordu o yüzden önce konuştu fırsatçıyı 100 metre öteden tanırım
  Cevapla
 • Adem 6 ay önce Şikayet Et
  Bu işi bulandırmaya çalışanlar ya art niyetli yada kıskanıyorlar. Ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar dikatli olalım provakasyona gelmeyelim.
  Cevapla
 • amat 6 ay önce Şikayet Et
  borcu olan boğazından kesip yatıran arkadaş neden sadece ali yazıyorsun yalan yazdığın kesin suyu bulandırmak siğzin gibi tuzu kuruların işidir
  Cevapla
 • Diken 6 ay önce Şikayet Et
  Seninki çok dogruya ondan ali tazmis
  Cevapla
 • ÖzkanER1983 6 ay önce Şikayet Et
  Devlet öğrenciden FAİZ yada ÜFE TÜFE oranında aldığı paradan fazla geri ödeme almasın ,30 bin verdiyse öğrenciye gene 30 bin aşsın geri 1000 tl verdiyse her ay gene her ay 1000 tl alsın geri ,öğrenciden kar yapmasın bankalar ,yüzyılın karını yapıyor tüm bankalar.
  Cevapla
 • ali 6 ay önce Şikayet Et
  boğazımızdan kesip taksitlerimizi düzenli yatırıyoruz. dürüstlük enayilik mi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle