Almanya'da duş mücadelesi

Almanya sıcak su kısıtlamalarına hazırlanıyor. Sıcak su tasarrufuna ilişkin ilk haber ise Saksonya eyaletinden geldi. 600 haneli bir apartmanda günün belli saatlerinde sıcak su kullanılabileceği duyuruldu.

GİRİŞ 05.07.2022 02:27 GÜNCELLEME 05.07.2022 10:43
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Duş başlığını değiştirdiler. Duş süresini kısalttılar. Alınan önlemler yeterli gelmeyince bu kez sıcak su kullanımında kısıtlama yolunu seçtiler.

Rusya Ukrayna savaşının etkisiyle doğalgaz sıkıntısı yaşayan Almanya'da bugüne kadar görülmemiş önlemler bir bir hayata geçmeye başladı.

Önlemlerle ilgili ilk uygulama Saksonya eyaletinden geldi. 600 dairenin bulunduğu bir apartmanda görevliler sıcak su kullanımında kısıtlamaya gitti.

Duyuruda apartmanda sıcak su kullanımının belirlenen saatlerde mümkün olabileceği duyuruldu. Uygulamanın eylül ayına kadar süreceği aktarıldı.

Sıcak su sınırlaması gelebilir 

Hamburg eyaletinde ise doğal gaz sıkıntısının baş göstermesi durumunda özel haneler için sıcak su sınırlaması getirilebileceği açıklandı.

Eyalet yönetimi "Acil doğal gaz sıkıntısında sıcak su yalnızca günün belirli saatlerinde kullanılabilir hale getirilebilir" açıklaması yaptı. 

Merkezi sistemlerde de oda sıcaklıklarında düşüş gündemde. Uygulama hayata geçerse oda sıcaklığı 18-19 dereceye sabitlenecek.

KAYNAK: TRTHABER
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 15
 • Kayserili 1 ay önce Şikayet Et
  Eee bu devran hep böyle dönmez,dünyanın bir çok yerinde insanlar,yıllardır yarı aç yarı tok hastalıklar kuraklıklarla iç savaşlarla yaşarken siz bir defa olsun dönüp baktınızmı yardım ettinizmi ,acıdınızmı, şimdi sıra sizde,bunlar daha iyi günleriniz
  Cevapla
 • ATATÜRKCÜ 1 ay önce Şikayet Et
  biz burda yaşıyoz haberler doğru alman devleti halkı sömürüyor
  Cevapla
 • EZİK BUNLAR 1 ay önce Şikayet Et
  Yunanistana 400 milyar dolar borç verirken ve 100 milyar Euro silah almak isteyen alaman düşünsün.
  Cevapla
 • Karabasan* 1 ay önce Şikayet Et
  2 yıldır emekli maaşları artırılması enflasyon pandemi enerji krizi en çok emekli kesime vurdu.Alman hükümeti öncelikle bu kesimin durumunu düzeltsin!!!
  Cevapla
 • Adil Düzen 1 ay önce Şikayet Et
  Pandemi ve enflasyondan sonra şimdi enerji krizi ile muzdarip olan Alman emeklileri 2 yıldır maaşları artırılmıyor bu insanlar açlık sınırının çok altına düştüler.Alman hükümeti bu kesimdeki emeklileri Almanya dışına yaşamaya yönlendirerek kendi başınızın çaresine bakın diyemez.zaten tüm dünya pandemi enflasyon ve enerji krizinin etkisi altında bu bir çözüm olamaz!!! Acilen Alman hükümeti düşük emekli maaş alan kesime iyileştirmeler yapmalı ve 2 yıl artış yapılmadığı için diğer emeklilerede en az % 50 zam yapmalıdır aksi halde hükümete 2023 e varmadan Alman emeklisinden büyük bir tepkisini alır.
  Cevapla
 • Recebali 1 ay önce Şikayet Et
  Rüyalar ve fırsatlar ülkesi batı,kendi alışmış olduğu lüks yaşam tarzına veda ediyor gibi, ama ab emeklilerine bir müjdem var, bin euro emekli maaşıyla gelin türkiyede krallar gibi yaşarsınız.Acıyan Allah, türkiyede emekli olmuş 3.5 dört binlira maaş alan emekliye acısın ,bizim bu parayla başka ülkede yaşama şansımızda yok. Afrikadaki kabileler hariç tabi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle