Dolar kuru 16 TL'yi aştı

Fed'in faiz artırımıyla yükselişe geçen dolar kuru, 16 lira seviyesini aşarak Aralık 2020'den bu yana en yüksek seviyesini gördü. Kur şu sıralar 16,04'ten işlem görürken, euro 17,20'den, sterlin ise 20,20'den alıcı buluyor.

GİRİŞ 24.05.2022 11:02 GÜNCELLEME 24.05.2022 11:02
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Bu sabah 16 lira seviyesini aşan Dolar, son 6 ayın en yüksek seviyesini gördü. Saat 10.00 itibarıyla dolar 16,04'ten, euro 17,20'den, sterlin ise 20,20'den işlem görüyor. Dolardaki yükselişe paralel olarak hareket eden altının gram fiyatı ise şu sıralar 955 lira seviyesinde bulunuyor.

MERKEZ BANKALARI ECB VE FED'İ TAKİP EDİYOR

Merkez bankaları yükselen enflasyona karşı faiz silahını çekti. Fed nisan ayında 22 yılın en sert faiz artışına giderken, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) yaz aylarında sıkılaşmaya gitmesi bekleniyor. Diğer merkez bankaları ise ECB ve Fed'i takip ederek faiz artırıyor

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 59
 • ismail 4 ay önce Şikayet Et
  Acilen finans mahkemeleri kurulsun
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  2023 te düzelecek arkadaşlar
  Cevapla
 • salih 4 ay önce Şikayet Et
  niye?
  Cevapla
 • durro 4 ay önce Şikayet Et
  biz de inandik. sen devam et.
  Cevapla
 • Musti 4 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar bu ülkede üretimden çok tüketim var mı var. İhracat ithalatı karşılamıyor, her ay açık veriyoruz. Mülteciler var konut ve kiralık ev üretimi de az üstelik yabancıya da konut satımı var. Mültecileri göndermeyiz ensarız diyoruz. Hayat pahalılığı artınca soğan ekmek yeriz diyoruz. Dolar artınca da şikayet ediyoruz. Ne yapıyorsak sonuç onun karşılığı. Şikayet yok.
  Cevapla
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  İthalatın önünü açıp, üretime teşvik etmeyen biz miyiz birader? Mülteci istemiyoruz diye bas bas bağırıyoruz. Ayrıca hiçbir yönetici soğan ekmek yemeden, 'gerekirse soğan ekmek yerim' demem Allah mecbur bırakmadıkça. Önce bizi bu duruma düşüren sorumlular bedel ödesin, biz zaten el mahkum ödüyoruz.
  Cevapla
 • Ugur Haktan 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın Maliye bakanımız ne zaman STK lar ile toplantı yapsa dolar kuru yükseliyor.Artık bu toplantilar doların yükseliş erken uyari sinyali haline geldi.
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Merkez bankası bağımsız olmalı kendi kararlarını kendisi almalı oda bizde varmı belli değil
  Cevapla
 • mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  nasıl belli değil, gayet belli bağımsız olması gereken yaptığı işte ihtisas tecrübe ve liyakat sahibi insanlar yerine siyasilerin kararlarıyla para politikaları belirlenip piyasalara müdahalede bulunuluyor, bu durum dünyanın hangi ülkesinde olsa bizden farklı olmaz, işin daha kötü tarafı bu durumu tecrübe etmelerine rağmen pupülizm uğruna inatla hatadan vazgeçilmiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle