Bakan Karaismailoğlu'dan Halkalı-İstanbul Havalimanı metro hattı açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı metro hattındaki çalışmalarda gelinen aşamayı, “Projemizde yüzde 78 ilerleme kaydettik. Metro hattının günlük taşıma kapasitesi 600 bin yolcu" dedi.

Bakan Karaismailoğlu'dan Halkalı-İstanbul Havalimanı metro hattı açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'dan Halkalı-İstanbul Havalimanı metro hattı açıklaması
GİRİŞ 16.05.2022 12:56 GÜNCELLEME 16.05.2022 21:21
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada İstanbul’da trafik yükünü hafifletecek metro projelerinde adım adım sona yaklaşıldığını kaydetti.

İstanbul’daki raylı sistem ağının 260 kilometre olduğunu anımsatan Karaismailoğlu, yapımı devam eden projelerin tamamlanmasıyla, bu rakamın 363 kilometreye yükseleceğini ifade etti. İstanbul’da 7 ayrı hatta, 103 kilometrelik kent içi raylı sistem üzerinde gece gündüz çalışıldığının altını çizen Karaismailoğlu, “Bu projelerden biri olan Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı metro projesinde TBM ile yapılan tünel açma çalışmaları tamamlandı. Projede 8 TBM 55 bin 720 metre tünel kazdı. Projemizde yüzde 78 ilerleme kaydettik. 31.5 kilometre olan metro hattının günlük taşıma kapasitesi 600 bin yolcu. Projenin tamamlanmasıyla seyahat süresi de Halkalı-İstanbul Havalimanı arasında 30 dakikaya inecek” ifadelerini kullandı.

5 HATLA İLE ENTEGRASYON SAĞLANDI

7 istasyonun bulunduğu proje ile İstanbullulara konforlu, hızlı ve güvenli ulaşım imkanı sağlanacağına dikkati çeken Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti: “Kent merkezinde ve Başakşehir Arnavutköy ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımızın Eyüp, Kağıthane, Beşiktaş’a metro ile bağlantılarını sağlayacağız. Halkalı- İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı, Gayrettepe-Yeni Havalimanı Hattı, Vezneciler-Arnavutköy Hattı, Başakşehir-Kayaşehir Hattı, YHT Hattı ile Marmaray Hatlarına ve Yenikapı-Kirazlı-Halkalı Hattına entegredir. İstanbul’u raylı sistemlerle nakış gibi işliyoruz. İstanbul’da şehir içi ulaşımını, daha hızlı, daha ekonomik, daha çevreci ve daha konforlu hale getirmek için 7/24 hizmet esasına göre çalışıyoruz.

Biz, halka hizmeti, Hakk'a hizmet olarak görüyoruz. Başkalarının yaptıkları hizmetlerin üzerine konup, algı operasyonlarıyla siyasi rant devşirmiyoruz. Görev alanlarımıza giren işlerden imtina edip, yükü başkalarına atmıyoruz. Başkalarının ne dediğine kulak asmadan, polemiğe girmeden, eser siyasetimizden ödün vermeden, milletimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 8
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  Bu bakanın hayranıyız, gelmiş geçmiş en şahane ulaştırma bakanı.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  İmanoğluda gece gündüz çalışıyor .
  Cevapla
 • Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Vatana millete hayırlı uğurlu olsun
  Cevapla
 • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
  İyide o güzergahta yolcu yok ki ? Ah ulaştırmanın balta görmemiş kütükleri , maksat müteahhide iş çıksın.
  Cevapla
 • Gerçek 1 ay önce Şikayet Et
  Sende nasıl beyin var. Adam halkalı diyor. O güzergahta 70.000 bin insan yararlanacak diyor. Sen nerede yaşıyorsun .yol bilmez ,iz bilmez .fakir zihin
  Cevapla
 • Tevfik Başkaya 1 ay önce Şikayet Et
  Metro hattı açıkdığında kullanınca görürsünüz hatta yolcu varmıymış yokmuymuş.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Müteahhitler kadar başınıza taş düşsün hep aynı terane binmişsiniz carkcinin trenine hep aynı türkü
  Cevapla
 • xmen 1 ay önce Şikayet Et
  Sen nerden biliyorsun yolcu olmadığını
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle