Ferrero Türkiye'den 'Kinder' açıklaması

Ferrero Türkiye'den piyasada bulunan ürünlerle ilgili açıklamasında, "Piyasada bulunan Kinder ürünleri ile ilgili gerekli tüm resmi kontroller yapılmış olup, ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

GİRİŞ 20.04.2022 10:31 GÜNCELLEME 20.04.2022 11:39
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün Kinder marka ürünlerin ithalatında salmonella analizi yapılması zorunluluğu getirmesinin ardından, Ferrero Türkiye'den piyasada bulunan ürünlerle ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "Piyasada bulunan Kinder ürünleri ile ilgili gerekli tüm resmi kontroller yapılmış olup, ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir" denildi.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kinder ürünleri ile ilgili T.C Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 19.04.2022 tarihli aşağıdaki açıklamasına istinaden kısa bir bilgilendirme yapmak isteriz.

Aşağıdaki açıklamada Bakanlık tarafından da belirtildiği üzere, piyasada bulunan Kinder ürünleri ile ilgili gerekli tüm resmi kontroller yapılmış olup, ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir.

Sürecin başlangıcından beri Ferrero Türkiye olarak Bakanlık ile işbirliği içerisinde hareket etmekteyiz. Bakanlığın 19.04.2022 tarihli açıklaması ve bu kamuoyu duyurumuz ile yanlış anlaşılmaları düzeltmiş olmayı ümit ediyoruz. İthalat prosedürünün bir parçası olarak, mikrobiyolojik analiz sıklığının arttırılması, Bakanlığın görev ve sorumlulukları çerçevesinde yapılan mutad bir uygulamadır. Ferrero Türkiye Çikolata olarak tarafımızca ithal edilen ve piyasaya sunulan tüm Kinder ürünlerinin güvenli olduğunu bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyururuz."

YORUMLAR 21
 • Namyelüs 1 yıl önce Şikayet Et
  Size neden inanalım?
  Cevapla
 • Burhan 1 yıl önce Şikayet Et
  hee heee hhe
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Zehirlenme haberlerini okuyupta hala çocuklarına bu ürünü alıp yedirenin aklından zoru vardır.
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle almayın yabancı hiç bir ürün güvenli değil. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 1 yıl önce Şikayet Et
  İlginç yalnız Avrupa'daki ürünlermi riskli! Bunları geçin Avrupalıların çocukları değerlide bizim çocuklar değersiz emsal olarak burafada yasaklanmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle