Erdoğan'dan Phaselis Tüneli açılışında net mesaj: Hiçbir sıkıntımız kalmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kemer – Kumluca Yolu Phaselis Tüneli Açılış Töreninde ekonomik mesaj vererek "Enflasyonun boynunu kırdığımızda hiçbir sıkıntımız kalmayacak" dedi.

GİRİŞ 16.04.2022 14:07 GÜNCELLEME 16.04.2022 17:11
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ekonomik zorluklar üzerinden milletimizin moralini bozacak, siyasi mühendislik hesaplarıyla ülkenin rotasını değiştirecek her türlü oyunu sergiliyorlar. Enerjiden gıdaya madenden teknoloji ürünlerine kadar çok alanda yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sıkıntısıdır" dedi.

Phaselis Tüneli

Erdoğan, "Diğer ülkelerin bugün başlasalar çeyrek asırda tamamlayamayacakları işleri biz çoktan bitirdik ve gözümüzü daha büyük hedeflere diktik" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sözlerimin hemen başında mübarek Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Son eserimiz Phaselis tünelinin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu tünel ulaşımda büyük kolaylık sağlayacaktır. Aynı şekilde ülkemizin en önemli sebze yetiştirme merkezlerinden olan bu bölgeden yola çıkan ürünler kolayca diğer şehirlere ulaşabilecektir. Sadece vakit ve akaryakıt ile 31 milyon lira kazandıracak, karbonda 1.8 ton azaltım sağlayacaktır.

Türkiye'nin büyük kalkınma hamlesi sayesinde şehirlerimizin her biri cumhuriyet tarihinde yapılanların toplamının 5-10 katı hizmetlere kavuşmuştur. Eser ve hizmet siyasetimizin en somut örneklerinin görüleceği alanların başında ulaştırma gelmektedir. Ülkemizin dört bir yanını otoyol, tren hatları ve havalimanlarıyla donattık. Ulaştırma ve Haberleşme 2053 vizyonuyla tüm bu alanlarda ülkemizi önümüzdeki 30 yıllarda çıkaracağımız seviyeyi de milletimizle paylaştık.

GELİŞMİŞ ÜLKELERİ GEÇEBİLECEK İMKANLARA SAHİBİZ

Altyapıları köhneyen gelişmiş ülkelerle yarışabilecek, çoğu alanda da geçebilecek imkanlara sahibiz.

Zahmetsiz rahmet olmayacağı bilinciyle bugün yaşadığımız sıkıntıları büyük ve güçlü Türkiye'nin bedeli olarak görüyoruz. Bizim en büyük gücümüz milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliğidir.  2053 vizyonumuza sarılırsak önümüzde durabilecek hiçbir güç yoktur. Ekonomik zorluklar üzerinden milletimizin moralini bozacak siyasi mühendisliklerle rotamızı değiştirecek her türlü oyunu sergiliyorlar. Dünyada yaşanan sıkıntıları sanki Türkiye'ye mahsus gibi göstermeye çalışanların derdi küresel senaryoların borazanlığını yapmaktır. 

FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARI TÜM DÜNYANIN SIKINTISIDIR

Enerjiden gıdaya madenden teknoloji ürünlerine kadar çok alanda yaşanan Fahiş Fiyat artışları tüm dünyanın ortak sıkıntısıdır. Türkiye lojistik ve üretim gücüyle bu sıkıntıdan en az etkilenen ülkelerdendir. Mevsim etkisinden kaynaklanan istisnai durumlara itibar edilmemesini istiyorum. İsteyen herkesin çalışacak işi vardır. Türkiye siyasi olarak yakı tarihinin en itibarlı konumundadır. Üretim tarafında işler iyi gidiyor. Enflasyonun boynunu kırdığımızda hedeflerimize ulaşmanın önünde hiçbir engel kalmayacaktır. 

YORUMLAR 73
 • Ziya SEYHAN 9 ay önce Şikayet Et
  Reis, bu isim gönlümüze sinmedi...
  Cevapla
 • İstanbullu 9 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın pandemi ile başlayan ve Rusya savaşı ile devam eden ekonomik krizle boğuştuğu bir dönemde bile Türkiye çözüm üretmeye devam ediyor . Ölene kadar seninleyim Cumhurbaşkanım . Diğerleri belediyeler de verdikleri sözleri tutsun önce .
  Cevapla
 • Cennet 9 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın en büyük sehtekari konuşmuş sen anca bunlarla cahil halkı kandirirsin tünel açmış yol açmış mutahitlere devletin kasasını açmış utanmaz arlanmaz bir İst İzmir itabani 600 TL millete hizmete bak 1 lt motorin 22 TL dünyada böyleymiş yersen
  Cevapla
 • Musti 9 ay önce Şikayet Et
  Ülkenin her şehrinde yabancıya konut satılır, kimsenin gıkı çıkmaz, yabancı kelimeden rahatsız oluruz.
  Cevapla
 • OSMANLI X X X 9 ay önce Şikayet Et
  Reis tarım kredi marketleri hani halka ucuz mal satacaklardı piyasadan hiç farkları yok hem kalitesiz hem pahalı demekki neymiş devletin en tepesin,dede olsan sözünün geçmediği bazı olumsuzluklar gözlerin kapandı zamanlarda oluyor olan fakire oluyor masaya yumruğu çok sert vurmak sıkı denetim yapmak gerekir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle