Gazprom'dan Avrupa'ya gaz fiyatları uyarısı

Rus doğal gaz şirketi Gazprom, Avrupa'da gaz fiyatlarının bin metreküp başına 3 bin 892 dolarla tarihi rekor kırdığını duyurdu. Fiyatlardaki yükselişin devam edebileceği konusunda uyardı.

Gazprom'dan Avrupa'ya gaz fiyatları uyarısı
Gazprom'dan Avrupa'ya gaz fiyatları uyarısı
GİRİŞ 07.03.2022 21:20 GÜNCELLEME 07.03.2022 21:57
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Gazprom'dan yapılan yazılı açıklamada, şirketin yabancı müşterilerinin gaz tedarikine yönelik taleplerini yerine getirdiği duyuruldu.

Ukrayna'dan Avrupa'ya gaz akışını sağlayan transit koridorun tamamen kullanıldığı aktarılan açıklamada, "Bugün, Avrupa'da temel gaz gösterge fiyatı olan TTF, tarihi bir rekor kırarak bin metreküp başına 3 bin 892 doları gördü. Fiyatlar daha yüksek de olabilir. Ama bu artışın sebebi Gazprom'dan kaynaklanmıyor. Şirketimiz, uzun vadeli gaz tedarik kontratlarını yerine getiriyor ve getirmeye devam edecek" ifadeleri kullanıldı.

Rusya, Avrupa'nın doğal gaz ithalatının yaklaşık yüzde 45'ini karşılıyor.

YORUMLAR 7
 • Kamil 8 ay önce Şikayet Et
  Ey gidi Almanya , şimdi ve gelecekte Türkiye'ye işin düşecek , AB'ye al , Gümrük Birliğini onayla , Motor , Tank ve Denizaltıları ver , Doğalgazını , TANAP boru hattı üzerinden satın al . Kaybetmezsin , çok şeyler kazanırsın .
  Cevapla
 • Hali 8 ay önce Şikayet Et
  Çok haklısınız ama bunlardaki İslam düşmanlığı buna engel oluyor eyerki bizim topraklar farklı bir dinden olsaydı dünden razı olurlardı
  Cevapla
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  şu anda alternatif yok yapın yapacağınızı çıktığında gazı hava yerine solursunuz, petrolüde su niyetine içersiniz artık.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Ya istediği kadar zam yapsın kağıt bedava basar parayı yazıcıdan alır istediği kadar gaz bu kadar basit altınla takas yapsında görelim bakalım ab yi
  Cevapla
 • Turancılar 8 ay önce Şikayet Et
  Avrupa rusyaya gazın parasını nasıl ve hangi parayla ödeyecek acaba. Banka transferi yok, dolar, euro, sterlin ve yen olarak ödeyemez.
  Cevapla
 • RAMAZAN 8 ay önce Şikayet Et
  Bavulla taşır
  Cevapla
 • Suleymaniyeli 8 ay önce Şikayet Et
  Bir bankayı yaptırım dışı bıraktılar. Yaptırım filan hikaye. Olan ukraynaya oluyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle