13 ilaç daha geri ödeme listesinde

Bakan Bilgin, biri kanser ilacı olmak üzere 13 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu.

13 ilaç daha geri ödeme listesinde
13 ilaç daha geri ödeme listesinde
GİRİŞ 18.02.2022 12:55 GÜNCELLEME 18.02.2022 12:55
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

13 ilaç daha SGK tarafından geri ödeme listesine alındı.  Açıklama, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi.

Bakan Bilgin, Sosyal Güvenlik Kurumu Resmi web sitesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) düzenlemesi olmaksızın listeye ilave kararı verilen 4’ü ithal, 9’u imal olan toplam 13 ilacın yayımlandığı bilgisini paylaştı.

İlaçların SGK ile sözleşmeli eczanelerden temin edilebileceğini bildiren Bilgin, “İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

Eklenen 13 adet ilacın geri ödeme listesine ilavesiyle kullanıldıkları tedaviler için yeni alternatifler ve erişim kolaylıkları doğdu.

Bu ilaçlardan 1’i insan immunoglobulini, 1’i Hemofili ilacı ve 1’i kanser ilacı olup 1’i ağrı kesici ateş düşürücü şurup, 1’i antibiyotik, 1’i enteral beslenme ürünü, 1’i genel anestezik, 1’i zehirlenme tedavisi ilacı, 1’i parenteral antibiyotik, 1’i eklem ve kas ağrısında kullanılan topikal ilaç, 1’i topikal antifungal, 1’i topikal antiviral, 1’i yanık tedavisinde kullanılan ilaçtan oluşuyor.

YORUMLAR 4
 • ekrem gürler 5 ay önce Şikayet Et
  10 gun kalsiyum folinat aradik bakan bey , sirf subat 20 de fiyat guncellemesi olaxak diye , 10 kür sgk nin karsiladigi ilaci 1250₺ verip karaborsadan aldik
  Cevapla
 • 3 aydır 5 ay önce Şikayet Et
  3 aydır çocuğum için ilaç bekliyorum. Clobium adında. Ama yok yok yok.
  Cevapla
 • abdullah 5 ay önce Şikayet Et
  listede olsa ne olacak 3 gündür türkiyede ilaç satılmıyor neyden bahsediyorsunuz siz
  Cevapla
 • Boşnak 5 ay önce Şikayet Et
  Yarabbi hastalara şifa verir misiniz Amin
  Cevapla