Gram altın için 1000 TL tahmini! Altına büyük göç başladı: Fiyatları değiştirecek

Salgın sonrası tüm dünyada artan enflasyonlar altını yatırımcılar için tekrar güvenli liman haline getiriyor. Yatırımcılar altın fiyatları yükselecek mi? diye araştırırken uzmanlar enflasyonist ortamda ons fiyatlarına dikkat çekerek 1000 TL tahmininde bulundu.

Gram altın için 1000 TL tahmini! Altına büyük göç başladı: Fiyatları değiştirecek
Gram altın için 1000 TL tahmini! Altına büyük göç başladı: Fiyatları değiştirecek
GİRİŞ 05.02.2022 14:08 GÜNCELLEME 05.02.2022 14:08
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Avrupa Merkez Bankası politika faizinde beklentilerle paralel olarak herhangi bir değişiklik yapmazken enflasyona karşı daha şahin açıklamalarda bulundu. Altın, Avrupa Merkez Bankası’nın daha şahin bir tutum takınmasıyla sert bir düşüş kaydettikten sonra toparlayarak haftayı kazançla kapatmaya doğru ilerliyor. Gram altın ise dolar kuru ve küresel altın fiyatlarındaki yatay seyirle 788 TL seviyesinde bulunuyor. Para politikası uzmanları ise altın konusunda uyarıyor. Beklentiler kısa zaman içinde gram altının bin TL'yi bulacağı yönünde.

ENFLASYONDAN KORUNMAK İÇİN ALTINA GEÇECEKLER

Yatırımcılar altın fiyatlarının hangi yöne kıracağını merak ederken uzmanlardan peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. Uzmanlara göre, enflasyonlarda yükseliş devam ettiği sürece, bundan korunmak isteyenler altına yönelecek ve bu da fiyatları yukarı taşıyacak.

Geçtiğimiz haftalarda gram altının 2023 yılında 3 bin liralara kadar yükseleceğini işaret eden Tuna Kaya'dan yeni açıklamalar geldi.

Altın fiyatları

Gram altın için 726 liranın alım fırsatı olduğunu kaydeden kaydeden Tuna, " 770 lira gram altında destek seviyesidir. 726 seviyesine düşerse ise gram altın için alım fırsatıdır. 820 seviyesi oldukça kritik. Eğer bu rakam aşılırsa 1000 lira seviyelerini görebiliriz. Gram altın tarafında iki etken var. Bir tanesi ons altın, diğeri ise dolar/TL… Dolar 14 lirayı aştığında 1000 lirayı görmek zor olmayacaktır. FED önümüzdeki süreçte her ne kadar faiz artırsa bile ons altın yükselmekten geri durmayacak ve insanları enflasyondan koruyacaktır. Ons altında yukarı yönlü hareket yaşanacaktır. Altın önümüzdeki süreçte 2 bin dolarlı seviyeleri görecektir. Yıl içinde tahminim ise 2200-2400 dolar bekliyorum. Bu durum gram altına yansıyacak ve yukarı çıkaracaktır." dedi.

ALTIN VE DOLAR YERİNE TOPRAK

Öte yandan Stratejist ve ekonomist Kaan Sarıaydın, altın ve dolar kurundaki dalgalanma devam ederken toprak tavsiyesinde bulundu.

Sarıaydın yaptığı açıklamada, "Toprak fabrikadır. Toprağınızın altını ve üstünü işlemeniz lazım. Altından çıkarılacak şeyleri şu an birçok insan hayal edemiyor. 2022 yılındayız. Devletin yeşil kitabındaki madenlerin nerede olduğunu biliyoruz. Hepsini çıkarmaya başlayacağız. Onları çıkarmakla kalmayacağız ve işleyeceğiz.Toprak üstündeki üretimle, ziraatla muazzam bir devrim olacak. Mirasçıların arasında kalan toprakları birleştireceğiz. Devlet tarıma büyük destek vermeye başlayacak. Türkiye hak ve hakkaniyetin devrinin meşalesini almak üzeredir" dedi.

ONS ALTIN FİYATLARI

Ons altın geçen haftayı Ağustos ayından bu yana en kötü performansıyla kapattıktan sonra yeni haftaya da düşüşle başlamıştı. Fed’in daha agresif bir sıkılaşma döngüsü izleyebileceğine dair beklentilerle baskılanan değerli metal, dolar rallisinin durmasından destek bularak haftaya yükselişle başlamıştı.

Altın yatırımcılarının ADP özel sektör istihdam verisinden son tarım dışı istihdam verisine odaklanmasıyla kazançlarını koruyan ons altın, AMB’nin görece şahin açıklamalarına rağmen cuma günü sabah saatlerinde 1.807 dolar seviyesinde bulunuyor.

GRAM ALTIN FİYATLARI

Gram altın Dolar/TL ’nin geçen hafta 13,45-13,65 arasında dalgalanmasına rağmen küresel altın fiyatlarındaki düşüşle gerilemişti. Yeni haftaya da küresel altın fiyatlarının etkisiyle başlayan gram altın, dolar kuru ve küresel altın fiyatlarındaki yatay seyirle 788 TL seviyesinde bulunuyor

ALTINA ALTERNATİF BİTCOİN'DE HIZLI YÜKSELİŞ 

Son günlerde Bitcoin'de yaşanan düşüş sonunda durdu ve Bitcoin yükselişe geçti. Son günlerde yükseliş trendi içerisine girerek 39 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin bugün 40 bin doları aşarak yeni bir rekora imza attı.

 

 
YORUMLAR 45
 • broker 9 ay önce Şikayet Et
  altın helal temiz pak saf değerli 1 gram da olsa altın alınız çünkü altın her zaman kazandırmıştır.ayrıca altın helaldir, faiz haramdır. faizin 3 ayda kazandırdığını altın 3 günde kazandırabiliyor. vadeli hesaplar hiç bir zaman kazandırmaz çünkü paranızın yerinde saymasına değer kaybetmesine neden olur.
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Tam dip yapmadı.. 590 ₺ ye dokunmadan almam ytd
  Cevapla
 • ismet 10 ay önce Şikayet Et
  bir emtia haddi aştımı alan satan olmaz altın haddi aştı malesef hantal yatırım 13 ay yerinde saymış 2 ayda artmış kim yakaladı bin de bir stresi yer bitirir insanı alıp unutacaksın kısa vade para kazanmak loto gibi
  Cevapla
 • Rumuz 10 ay önce Şikayet Et
  Altın çıkmaz çünkü pandemi bitecek
  Cevapla
 • süleyman 9 ay önce Şikayet Et
  1 gr dahi olsa altın alınız bekleyiniz.tren kalkacak binmeyenler bakakalacak.2022 de yine rekorlar kıracak. pandemi bitmez çünkü mutasyona uğrayarak yeni virüsler ortaya çıkıyor.
  Cevapla
 • Bahtiyar ilhan 10 ay önce Şikayet Et
  Bilmiyorum dogrusunu Allah bilir kıyamet alemeti kıyamete yol alınmış kıyamete yakın faizler artacak altın yükselecek diyor.hz.muhamed ne dediyse dogru demis bundan sonrasını Allah bilir
  Cevapla
 • Yasin 9 ay önce Şikayet Et
  Sallallahu aleyhi vesselam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle