Petrol kuyusu için yeni karar! Resmi Gazete'de yayımlandı

Petrol kuyusu açmak isteyen ancak muvafakatname alamayan ruhsat sahipleri, taleplerinin teknik olarak uygun görülmesi halinde kuyu açma izni alabilecek.

Petrol kuyusu için yeni karar! Resmi Gazete'de yayımlandı
Petrol kuyusu için yeni karar! Resmi Gazete'de yayımlandı
GİRİŞ 15.01.2022 12:15 GÜNCELLEME 15.01.2022 12:31
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, kuyu açmak isteyen ancak muvafakatname alamayan ruhsat sahipleri komşu ruhsat sahibinin sahasındaki 500 metre dahilinde bir yıl içerisinde alınmış kuyu açma programı olup olmadığını Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü​​​​​​​ne bildirecek. Söz konusu bilgilendirmenin uygun görülen sürede yapılması ve kuyu açma talebinin teknik olarak Genel Müdürlükçe uygun görülmesi halinde ruhsat sahiplerine kuyu açma izni verilecek.

Söz konusu izin, bir yıl içinde kuyu açılmadığının tespiti halinde iptal edilecek.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Münafık 4 ay önce Şikayet Et
  Sabredin Lozan Antlaşması'nın bitimini 1 sene kaldı
  Cevapla
 • asd 4 ay önce Şikayet Et
  Öyle bir şey yok kardeş.
  Cevapla
 • Hasan 4 ay önce Şikayet Et
  ankaların kiralık kasalarında 20 milyar dolar,35 milyar euro,3200 ton altın var, piyasa değeri : 3 TrilyonTL,piyasaya girse dolar 5 Türk Lirasına düşer,Devlet enerji şirketi kursun bütün halkımızı ortak etsin yeşil enerjiyede geçmiş oluruz.200 milyon panelden oluşan devasa bir enerji kaynağı 60.000 MW gücünde Temiz enerji veya Rüzgar, panel başına 250 usd bozdurulacak, aylık bir kişi en fazla 10.000 TL kar elde edebilecek kadar alabilecek .Devletimiz 30 yıl boyunca halkımıza kar payı dağıtsın faizsiz,Faize bulaşmak istemeyen kardeşlerimde faydalanır. Büyük bir çağ başlatmış olursunuz ekonomide. Rusya ya Elektrik üretmek içinde yılda 16 milyar dolarımız Kömür, Doğalgaz alımı için gitmez.
  Cevapla