Twitter'in kurucusundan korkutan sözler: Önce ABD, sonra tüm dünya etkilenecek

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey ABD’de artan enflasyona ağırlık vererek, işlerin önemli ölçüde daha da kötüleşeceğini söyledi. Dorsey sonrasında ise tüm dünyanın etkileneceğini belirtti.

Twitter'in kurucusundan korkutan sözler: Önce ABD, sonra tüm dünya etkilenecek
Twitter'in kurucusundan korkutan sözler: Önce ABD, sonra tüm dünya etkilenecek
GİRİŞ 24.10.2021 15:07 GÜNCELLEME 24.10.2021 15:07
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Pandemi sonrası tüm dünya ekonomileri enflasyonla mücadele ediyor. Tüm pazarlarda A'dan Z'ye tüm ürünlerde ani fiyat artışları yaşanırken ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), eylülde aylık bazda yüzde 0,4 ve yıllık bazda yüzde 5,4 artışla beklentilerin üzerinde yükselerek 13 yılın en yüksek seviyesine çıktı. 

Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Fed’in de takip ettiği Enflasyon göstergesi PCE fiyat endeksi aylık yüzde 0.4, yıllık yüzde 4.3 arttı. Yıllık artış, 1991’den beri görülen en büyük artış olarak kayda geçti. 

DAHA DA KÖTÜLEŞECEK

Twitter CEO’su Jack Dorsey de tüm bu verilerin açıklanması sonrasında korkutan enflasyon tahminini Twitter hesabından duyurdu. Hiperenflasyonun yolda olduğunu ifade eden Dorsey, durumun ilk olarak ABD’de ve sonra tüm dünyada baş göstereceğini iddia etti.

ABD’de artan enflasyona ağırlık vererek, işlerin çok daha kötüye gideceğini belirten Dorsey, sorunun politika yapıcıların beklediğinden daha vahim olduğunu ifade etti. 

FED Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz günlerde enflasyon baskılarının "Önceden beklenenden daha uzun süreceğini" kabul etmişti.

TÜM DÜNYAYI ETKİLEYECEK

Twitter CEO’su Jack Dorsey, kendi Twitter hesabından attığı tweet dizisine "Hiperenflasyon her şeyi değiştirecek. Bu oluyor." ifadeleriyle başladı.

Dorsey'e Nijeryalı girişimci Tayo Oviosu'dan yanıt geldi. Oviosu'nun "Evet, Nijerya'da bu durum zihinsel modellerimize işlemiş şekilde yaşıyoruz" ifadelerini kullandığı tweet’ten sonra bir tweet daha atan Dorsey'in ifadeleri ise şu şekilde oldu: "Bu yakında ABD'de gerçekleşecek. Dolayısıyla sonrasında da tüm dünyada."

YORUMLAR 51
 • Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaş biz önce kendi ülkemize bakalım
  Cevapla
 • Cenk 2 yıl önce Şikayet Et
  insallah, insallah, insallah... yikilsin bu dünya, yeni düzen gelsin
  Cevapla
 • bmx 2 yıl önce Şikayet Et
  dolar lahana yaprağı gibi olacak.yakindir
  Cevapla
 • Kamil 2 yıl önce Şikayet Et
  Kriz olsa geçen sene olurdu covid çıktığında asi yokken olurdu. Neden önümüzdeki yıl pandemi ilk çıktığı günden daha iyi şuan. Asi var fabrikalarının çalışıyor . Anlamadım
  Cevapla
 • zahkoooo 2 yıl önce Şikayet Et
  cehennemin dibine kadar kütüleşsin zaten münafıklara yani senın gibi kafirlere vede münafıklara bişey olmaz olan fakir ve fukara müslümanlara olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle