Erdoğan duyurdu: Önümüzdeki günlerde müjdeleri açıklayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vilayet Meydanı'nda Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Cari açığın azalması milletimizin zenginleşmesi demektir." dedi.

GİRİŞ 23.10.2021 16:23 GÜNCELLEME 23.10.2021 17:22
Bu Habere 99 Yorum Yapılmış

Başkan Erdoğan, "Yatırımları teşvik edecek, üretimi artıracak, istihdamı güçlendirecek bir ekonomi politikasıyla bu küresel krizi tarihi bir fırsata dönüştürmek istiyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Türkiye, kendi firmalarının yatırım ve üretim atağı yanında küresel firmaların da üretim üssü olma yolunda hızla ilerliyor. Her zaman söylediğim gibi sermayenin milliyeti, rengi, inancı olmaz. Ülkemize yatırım yapacak teknoloji getirecek ihracatımıza, istihdamımıza katkı sağlayacak herkese kapımız da yüreğimiz de sonuna kadar açıktır. Bu anlayışla salgın döneminde yeniden yapılanan küresel üretim ve lojistik sisteminde ülkemizi en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. 

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER MÜJDELERİ PAYLAŞACAĞIZ

Türkiye kendi firmalarının yatırım atağı yanında küresel firmaların da üretim üssü olma yolunda hızla ilerliyor. 

Yatırım demek, üretim, ihracat, istihdam demektir. Cari açığın azalması milletimizin zenginleşmesi demektir. Bu formül Türkiye'nin kurtuluş reçetesidir. İnşallah önümüzdeki günlerde benzer daha pek çok müjdeyi milletimizle paylaşacağız. Kurulan her yeni fabrika ile ülkemiz hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor. 

RESMİ OLARAK HİZMETE AÇIYORUZ

Geçtiğimiz 19 yılda sağlıktan ulaşıma her adımı kapsayan yatırımlar sayesinde ülkemiz bu güce ulaşmıştır. Bugün de burada bakanlıklarımızın belediyelerimizin yatırım değeri 3 milyar lirayı geçen yatırımların açılışını yapıyoruz. 1250 yataklı ve 1500 yataklı iki ayrı yurdun açılışını yapıyoruz. 

Sağlıkta 112 acil merkezini açıyoruz. Tarım ve ormanda ağaçlandırmadan, sel kapanlarına kadar pek çok hizmetin açılışını da yine bugün yapıyoruz. Kurumlarımızın hizmet binalarını, organize sanayi bölgelerini, kalkınma ajansımızın desteklediği projeleri de resmi olarak hizmete açıyoruz.

ÜSTESİNDEN GELDİK

Değerli kardeşlerim her şey gibi ülkeye hizmet etmek de nasip işidir. Allah bize bunu nasip etti. Bunun için çok büyük bedeller ödedik. Yeri geldi üzerimize salınan terör örgütleriyle savaştı. Yeri geldi ekonomik tetikçilerle boğuştuk. Hamdolsun Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle üstesinden geldik.

KÜRESEL KRİZİ FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ

Büyük ve güçlü Türkiye hedefinin eşiğindeyiz. Ülkemizin 2053 vizyonunu da yavaş yavaş oluşturuyoruz. Ekonomide sıkıştırılmaya çalışıldığımız tablo asla Türkiye'nin gerçek yerini göstermiyor. 

Dünya ekonomisindeki bozulma pek çok alanda aşırı fiyat yükselişine yol açtı. Bundan bizde etkilendik.  Özellikle enerjide önemli bir bölümünü devlet olarak kendimiz üstlenerek fiyat artışlarını vatandaşlarımıza en az seviyede yansıttık. Bunun bile insanımıza yaşattığı sıkıntıların farkındayız. Yaşadığımız sıkıntılar geçicidir ama emin olun elde ettiğimiz kazançlar nesiller boyu devam edecek. Yatırımları teşvik edecek, üretimi artıracak, istihdamı güçlendirecek bir ekonomi politikasıyla bu küresel krizi tarihi bir fırsata dönüştürmek istiyoruz. Biz ülkemizin siyasi ve ekonomik olarak hakettiği yeri alması için gece gündüz çalışıyoruz. 

DÜNYANIN EN ÜST LİGİNİN EŞİĞİNE GETİRDİK

Türkiye'yi diplomasi ve ekonomide zora sokarak iktidarı değiştirmeyi hedeflediklerini söyleyenlerin amaçları ülkemizin menfaatlerini korumak değildir. Yıllarca darbelerin cenderesi altında enerjisi boşa harcanan ülkeyi dünyanın en üst liginin eşiğine getirdik. Neymiş iktidar olurlarsa devletin uçaklarını satacaklarmış. Sizin zaten işiniz gücünüz bu. Siz bu devletin neyi var neyi yok nasıl elimizden satarız onunla uğraşıyorsunuz. Biz ise almaya devam edeceğiz. 

Açılışını yaptığımız tüm fabrikaların şehrimize bir kez daha hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum. Bu eserlerin Eskişehir'e kazandırılmasında emeği geçenleri bir kez daha tebrik ediyorum. Durmak yok yola devam diyor muyuz? Var olun. 

YAZDIR
YORUMLAR 99
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Yeni zamlar geliyor
  Cevapla
 • Gakko 1 ay önce Şikayet Et
  Eyvah, kesin yine zam gelecek. Çünkü hep öyle oldu.
  Cevapla
 • Önemli olan 1 ay önce Şikayet Et
  Millet aç bahçe mahçe değil aş istiyor iş istiyor. Rant kapısı işler ancak zenginlere zenginlik katar.
  Cevapla
 • GS li 1 ay önce Şikayet Et
  dolar biraz daha mı çıkacak
  Cevapla
 • ManIsland 1 ay önce Şikayet Et
  evet malum gemi ticareti dolarla yürüyor kiminde gemileri olduğu ortada
  Cevapla
 • yorumcu 1 ay önce Şikayet Et
  İçim rahatladı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle