Türkiye'den heyecanlandıran petrol keşfi!

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) petrol keşiflerine ilişkin çok önemli müjde verdi. TPAO'nun sosyal medya hesabından 'Yeni Keşiflerle Daima Zirveye!' mesajıyla heyecanlandıran bir paylaşımda bulunuldu.

GİRİŞ 23.10.2021 10:41 GÜNCELLEME 23.10.2021 11:12
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Doğu Akdeniz'de petrol arama çalışmalarına devam eden Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu.

TPAO'nun sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verildi:

2021 yılının 10 aylık döneminde, kara alanlarında gerçekleştirdiğimiz 26 yeni keşifle yaklaşık 60 milyon varil petrol eşdeğeri rezervi ülkemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.

Türkali-2 tespit kuyusunda 2. rezervuar seviyesinde kuyu akış testi tamamlandı

Geçtiğimiz günlerde, Türkali-2 tespit kuyusundaki 2. rezervuar seviyesinde kuyu akış testinin tamamlandığı, buna göre test edilen seviyede günde 0,63 milyon metreküp doğal gaz akışının sağlandığı bildirilmişti.

TPAO'dan yapılan açıklamaya göre, test edilen seviyede günde 0,63 milyon metreküp doğal gaz akışı sağlandı. Türkali-2 kuyusundaki ilk rezervuar seviyesinde günde 0,75 milyon metreküp doğal gaz akışı gözlenmişti.

Faaliyet sürecinde kuyuda bir seviyede daha test yapılacak. Bu üçüncü rezervuar seviyesindeki test ise eylül ayı içinde tamamlanacak.

Toplam 540 milyar metreküp doğal gaz keşfedildi

Türkali-2 ultra derin deniz tespit kuyusunda, 2 bin 154 metre su derinliğinde, 3 bin 950 metre son derinliğe kadar yapılan sondajda, doğal gaz barındıran rezervuar seviyesinde 39 metre perforasyon yapıldı.

Karadeniz'de ultra derin denizde gerçekleştirilen arama çalışmalarında bugüne kadar toplam 540 milyar metreküp doğal gaz keşfedildi.

ETİKETLER
petrol keşfi
YAZDIR
YORUMLAR 48
 • Kenan arıkan 1 ay önce Şikayet Et
  Petrolu çıkarana kadar başka ulkeler petrol kullanmayı bırakıcam başka enerjiler ugretecek
  Cevapla
 • Atıf 1 ay önce Şikayet Et
  O yüzdenmi yükseliyor fiyatlar keşke bulmasaydınızda düşük olsaydı
  Cevapla
 • Ramazan 1 ay önce Şikayet Et
  Bizim karada fazla petrol yok. Hem çok derinde hem de mini rezervler var. Tek şansımız denizde. İngilizler Musul'u bize vermeyerek dünyanın en büyük kötülüğü yapmışlar. Yıllık 40 milyar dolar petrol ithal ediyoruz. Hesabı siz yapın. Trilyonlarca dolar kaybımız var.
  Cevapla
 • Bakar 1 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun
  Cevapla
 • kamil 1 ay önce Şikayet Et
  ne olur petrol veya gaz bulmayin dolar cikiyor,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle