İngiltere’de büyük kriz! Petrol istasyonlarına akın ettiler

İngiltere’de Petrol şirketi BP’nin bazı petrol istasyonlarını kapatma kararı almasının ardından benzin sıkıntısı yaşayacağını düşünen nakliye araçları sürücüsü petrol istasyonlarında uzun kuyruklarına akın etti.

GİRİŞ 24.09.2021 19:14 GÜNCELLEME 24.09.2021 19:15
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

İngiltere’de korona virüs salgınının yanış sıra sürücülerin emekli olması, İngiltere'nin AB'den ayrılması gibi nedenlerle nakliye araçlarının sürücülerinde bir süredir sorun yaşanmasına neden oldu.Nakliye aracı sürücülerinde yaşanan azlık tedarik zincirinde de aksamaları beraberinde getirdi. Petrol şirketi BP ise sürücülerin az olduğu gerekçesiyle İngiltere’deki bazı petrol istasyonlarını geçici süreyle de olsa kapatma kararı aldı. BP’nin bu kararının ardından yüzlerce nakliye aracı sürücüsü benzin sıkıntısı yaşanması ihtimaline karşı başkent Londra ve Kent yakınlarında bulunan petrol istasyonlarına akın etti. İstasyonları dolduran sürücüler, depolarını doldurma yarışına girince istasyonlarda uzun kuyruklar oluştu.

'CİDDİ SIKINTILAR YAŞANACAK'

Perakende sektörünün önemli grubu İngiliz Perakende Konsorsiyumu’nun Gıda ve Sürdürülebilirlik Direktörü Andrew Opie, "Tır sürücüleri tedarik zincirimizi bir arada tutan en önemli unsur. Onlar olmadan ürünleri çiftliklerden depolara, mağazalara taşıyamayız” dedi.

Opie, “Eğer, 10 gün içerisinde yeni sürücüler bulunmazsa yeni yıl öncesi tedarik zincirinde ciddi sıkıntılar yaşanacak” dediMARKET RAFLARI BOŞ KALDI: GIDA KITLIĞI ENDİŞESİ

Kamyon şoförü bulunamayan ülkede tedarik zincirinde yaşananlar yalnızca akaryakıt piyasasını değil aynı zamanda süpermarketleri de olumsuz etkiliyor. Bazı marketlerde gıda stokları tükenirken, marketlerde et ve taze gıda ürünlerinin rafları uzun süredir boş kalıyor

YAZDIR
YORUMLAR 52
 • Yakub 4 hafta önce Şikayet Et
  İngiltere’de para çok. Böyle kriz var havası inandırıcı gelmedi. Paraların kara para adalarından gelmesini istemezler. Bunlar krallık hatırlatmakta fayda var. İngiltere’nin sömürdüğü on dört ülke inşaAllah ayaklanır ve sonları olur.
  Cevapla
 • KIRMIZI 4 hafta önce Şikayet Et
  İngiltere şeytani Küreselcilerin beşiği. Türkiye de küreselcilerin yanında olduğuna ve küresel politikalar uyguladığına göre bir süre sonra bizde de aynısı olacak demektir. AMAÇ: 1. adımda gıda tedarik zincirini aksatmak, nakliye maliyetini yükseltmek enflasyonu ve kıtlığı hortlatmak. Mesela Antalya'da üretilen sebze ve meyvenin İstanbul'a ulaşmasını engellemek. 2. Adımda gıda üretimini engellemek ve kıtlığı başlatmak. Türkiye Derhal şeytani küreselcileri şutlayıp küreselcilerin safından çıkmalı. Kendi milli kadrosuyla milli politikalarını uygulamalı. İklim anlaşmasını imzalarsak işimiz biter. Bizim başkan ya ne yaptığının farkında değil, ya da teslim olduk ama bizim haberimiz yok!
  Cevapla
 • xxl msa 1 ay önce Şikayet Et
  ehliyet alip basvuruda bulunayem
  Cevapla
 • Memur 4 hafta önce Şikayet Et
  Türkler genelde psikolojik testten kalıyor o yüzden çoğu berber terzi vs işlere yöneliyor trafik avrupada türklere göre değil acı gerçek
  Cevapla
 • Turk 1 ay önce Şikayet Et
  Ingilterenin chp side bu hukumet.Demir lady zamanindada ayni sorunlar olmus hep fakir halk ezilmis.
  Cevapla
 • seba 1 ay önce Şikayet Et
  biz çözeriz bu işi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle