BİM'den yeni atak! Bisküvi ve şekerleme şirketi kuruyor

Türkiye'de hemen her mahallede bulunan BİM, mağazasında satmak üzere bisküvi ve şekerleme şirketi kurma kararı aldı.

BİM'den yeni atak! Bisküvi ve şekerleme şirketi kuruyor
BİM'den yeni atak! Bisküvi ve şekerleme şirketi kuruyor
GİRİŞ 15.09.2021 09:11 GÜNCELLEME 15.09.2021 09:13
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Her semtte onlarca Türkiye genelinde ise binlerce mağazası bulunan BİM yeni atılımda bulundu. Şirket yönetim kurulu, mağazalarda satılan bisküvi ve şekerlemelerin üretimini kendi bünyelerinde yapmak için şirket kurma kararı aldı.

BİM yeni bir şirket kuruyor. Binlerce mağazayla hizmet veren BİM, mağazalarında satılan bisküvi ve şekerleme ürünlerini satın almak yerine kendisi üretme yoluna gidiyor.

40 MİLYON LİRA SERMAYE KONDU

Şirketten yapılan açıklamada yönetim kurulunun aldığı karara göre mağazada satışta bulunan bazı bisküvi ve şekerleme ürünlerinin yapılması için 40 milyon lira sermayeli şirket kurulmasına ve kuruluş çalışmalarına başlanılmasına karar verdiği duyuruldu.

BÜYÜK ORTAKLIKLARI VAR

Böylece BİM bağlı ortaklıklarına bir yenisini daha eklemiş oldu. BİM, BİM Stores SARL, İdeal Standart İşletmecilik ve Mümessillik, BİM Stores LLC, GDP Gıda Paketleme, Flo Mağazacılık, Dost Global danışmanlık şirketlerinin bazılarının tamamına bazılarının da bir kısmına sahip durumda.

607.2 MİLYON LİRA SERMAYESİ VAR

BİM'in sermayesi 607.2 milyon lirayken özsermayesi 5.5 milyar lira seviyesinde. Dün borsada oluşan fiyatlara göre ise piyasa değeri 40.9 milyar lira seviyesinde. Şirketin yüzde 74.15'i halka açık durumdayken yüzde 15.01'i Merkez Bereket Gıda'ya, yüzde 10.84'ü ise Naspak Gıda'ya ait durumda. Yönetim kurulu başkanlığını ise Mustafa Latif Topbaş yürütüyor.

ETİKETLER
bim marketler
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • pirana61 2 ay önce Şikayet Et
  bimin sahipleri bellidir en büyük cıtı bank hsbc migros a101 benim bildiğim en büyük hissederlar bunlar artık anlayın bimin kimin olduğunu
  Cevapla
 • murat 2 ay önce Şikayet Et
  tağşiş li kalitesiz ürünler satıyorlar millette ucuz kaliteli alıyoruz sanıyor resimlerinide attım şeffaf süt çaysız çay almışlığım var bu marketten üstüne üstlük sucuğu balı bakanlığın tağşişli ürün listesinde yayınlandı
  Cevapla
 • Artvinli hikmet 2 ay önce Şikayet Et
  Helal sertifikalı olsun inşaallah
  Cevapla
 • Cemal Serbest 2 ay önce Şikayet Et
  Bimin sahibinin kim olduğunu bilen varmı?Yerli markamı?bilen varsa cevaplarsa sevinirim.
  Cevapla
 • irfan aşan 2 ay önce Şikayet Et
  Yerli ve müslüman bir insan... Yönetim kurulu başkanlığını ise Mustafa Latif Topbaş yürütüyor.
  Cevapla
 • zorbey 2 ay önce Şikayet Et
  Yönetim kurulu başkanlığını ise Mustafa Latif Topbaş yürütüyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle