Selçuk Bayraktar: 10 ülkeyle TB2 İHA için sözleşme aşamasındayız

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB2 İHA için 10 ülkeyle sözleşme aşamasında olduklarını söyledi. Bayraktar, TB3'ün de 2022 yılında ilk uçuşunu yapacağını, motorunun TEI tarafından geliştirildiği bilgisini paylaştı.

GİRİŞ 04.08.2021 17:06 GÜNCELLEME 04.08.2021 17:16
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Dünya medyasının gündeminden düşmeye Türk İHA'sı Bayraktar TB2 için çok sayıda ülke sıraya girmiş durumda. Son olarak NATO ve AB ülkesi Polonya'ya satılan Bayraktar TB2'lerle ilgili bir açıklama yapıldı.

10 ÜLKEYLE GÖRÜŞÜLÜYOR

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü'nün düzenlediği Havacılık ve Uzay Zirvesi'nde konuşma yapan BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, TB2'ler için 10 ülkeyle görüşme yaptıklarını ve sürecin sözleşme aşamasında olduğunu aktardı.

TB3'ÜN İLK UÇUŞU 2022'DE

Bayraktar, TB3 İHA'nın da 2022 yılında ilk uçuşunu gerçekleştireceğini söyledi. 1450 kg kalkış ağırlığına sahip TB3, yüksek irtifada görev yapabilecek. Selçuk Bayraktar, TB3'te kullanılacak yerli motorun ise TEI tarafından geliştirildiğini aktardı.

YAZDIR
YORUMLAR 60
 • deli 1 ay önce Şikayet Et
  ver mehteri..
  Cevapla
 • Şahkale. İnşaat 1 ay önce Şikayet Et
  Allah güç ve kuvvet ve şevk versın..dualarımız sizınlee
  Cevapla
 • Akın 1 ay önce Şikayet Et
  Eleştiri yapanlara şaşıyorum adamlar Ermenistanı perişan etti orta doğuda şartları yerinden oynattı herkes istediyim gibi at oynatamıyor
  Cevapla
 • Vanli 1 ay önce Şikayet Et
  HDP fetö PKK'yı anladık tamam da CHP'nin bu hazımsızlığı niye?
  Cevapla
 • Mustafa kemal 1 ay önce Şikayet Et
  coministler inanmazki bu habere şimdi yapmaýın böyle haber adamlarıagzının tadını niye bozuyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle