Koronavirüs aşısını olanlara kampanya: Özel indirim, tablet ve bisiklet hediye

Trabzon'da başlatılan kampanyayla, 15 Temmuz sonrası koronavirüs aşısını olan kişiler, bölgedeki bazı turizm işletmelerince uygulanacak indirimden faydalanabilecek. Şanlıurfa'da ise tablet ve bisiklet hediye edilecek.

Koronavirüs aşısını olanlara kampanya: Özel indirim, tablet ve bisiklet hediye
Koronavirüs aşısını olanlara kampanya: Özel indirim, tablet ve bisiklet hediye
GİRİŞ 26.07.2021 17:00 GÜNCELLEME 26.07.2021 17:22
Bu Habere 85 Yorum Yapılmış

İl Sağlık Müdürlüğü ile Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acentaları Derneği (TİSAD) tarafından koronavirüs salgınına karşı aşılama çalışmalarında, halkı aşı olmaya teşvik etmek için özel bir kampanya hazırlandı.

30 İŞLETMEDE İNDİRİM HAKKI

Kampanyaya göre, 15 Temmuz tarihinden sonra ilk ve ikinci doz koronavirüs aşısı olanlar, kentte, turizm sektöründe hizmet veren 30 işletme tarafından ağustos ayı içinde indirim hakkı kazanacak.

'AŞI SAYIMIZ TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE'

Kent merkezindeki Meydan Parkı'nda bulunan aşı çadırı önünde açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Doktor Hakan Usta, projeye destek veren işletme sahiplerine teşekkür ederek, "Aşı sayılarımız Türkiye ortalamasının üzerinde olsa bile bize göre az rakamlardayız. Aşı olan kişilere bir kısım işletmelerle teşvik oluşturmak amacındayız. İşletme sahipleri ilk aşısını 15 Temmuz’dan itibaren yapılmış kişilere, 2 dozunu yapılmış kişilere kendi iç düzenlerine uygun olarak indirim uygulayacaklar. Proje, 1 Ağustos’ta başlayıp 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Bu teşvikle daha çok insanımız aşı olacak ve bu illetten birlikte kurtulma umudundayız" dedi.

'KAPANMA İHTİMALİNİN ÖNÜNE GEÇMEK GEREK'

TİSAD Başkanı Murat Çavga da halkı ceza yerine ödülle aşı olmaya teşvik etmek istediklerini söyleyerek, "Salgın sürecinde en büyük yarayı özel sektör aldı. Vakaların yeniden yükselmeye başlaması yüzünden ekim ve kasım ayında kapanma ihtimalinin önüne şimdiden geçmek gerek. Amacımız, aşılanan kişi sayısının arttırarak salgının hafiflemesi" diye konuştu.

ŞANLIURFA'DA TABLET VE BİSİKLET HEDİYE EDİLECEK

Salgınla mücadele çalışmaları kapsamında en az bir doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu kentler arasında yer alan Şanlıurfa'da, rakamların üst sıralara çekilmesi amacıyla valilik koordinesinde çeşitli çalışmalar yürütülüyor.

Bu kapsamda, kentte 18 ila 25 yaş arasındaki kişilerin aşı yaptırmasını teşvik etmek amacıyla çeşitli hediyeler verilecek.

TABLET VE BİSİKLET UYGULAMASI

Bu yaş gruplarında aşı yaptıran kişiler arasında her hafta yapılacak çekilişle tablet ve bisiklet gibi hediyeler dağıtılacak.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 85
 • gerçekçi 1 ay önce Şikayet Et
  c türk kardeşim seni anlamakta zorluk çekiyorum coronayı dünyanın başına bela eden küresel deccal aileler diyorsun,,, hemde bu deccal ailelere ait şirketlerin aşılarını ileri düzeyde methiyeler düzerek yurdumun insanına tavsiye ediyorsun bu ne çelişki yahu sen iyimisin
  Cevapla
 • haydar 1 ay önce Şikayet Et
  güneydoğuda aşı olanlara keleş hediye edin.o zaman kabul ederler.
  Cevapla
 • ahmet fatih 1 ay önce Şikayet Et
  eylülden sonra aşı olacaklara aşı paralı olsun. 5000 tl bakalım izdiham oluyormu olmuyormu ..
  Cevapla
 • fırat23 1 ay önce Şikayet Et
  yav he he.
  Cevapla
 • Biz 1 ay önce Şikayet Et
  Niye bu kadar diretiyorsunuz aşıya güvenmiyoruz
  Cevapla
 • Demir 1 ay önce Şikayet Et
  Niye diyelim ki bobrek tasi dusuruyorum aşi olmadim diye niye tedavi olamiyorum madem oyle sgk nin bu zamana kadar aldigi parayi hesaplayip tedavi olduklarimi cikip geri kalani bana ödesinler ben raziyim o parayla ozelde tedavi olurum benim parami kullanmasinlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle