İBB sağlık çalışanlarını yarı yolda bırakmıştı, müjdeli haber AK Parti'den geldi!

CHP'li İBB, sağlık çalışanlarına ücretsiz toplu taşıma hakkını 1 Temmuz'da iptal etmişti. AK Parti'nin devreye girmesiyle sağlık çalışanlarına bu hak yıl sonuna kadar tanınacak. Son gelişmeleri İBB AK Parti Grup Başkanı Göksu duyurdu.

İBB sağlık çalışanlarını yarı yolda bırakmıştı, müjdeli haber AK Parti'den geldi!
İBB sağlık çalışanlarını yarı yolda bırakmıştı, müjdeli haber AK Parti'den geldi!
GİRİŞ 14.07.2021 19:02 GÜNCELLEME 14.07.2021 19:02
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sağlıkçılarına yönelik ücretsiz otopark ve toplu taşıma hizmetini 1 Temmuz'da sonlandırma kararı almıştı. Bunun üzerine İBB Meclisi AK Parti Grubu harekete geçmiş, hakkın yıl sonuna kadar devam etmesi için teklif yapılmıştı. 

İBB AK Parti Grup Başkanı ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, son gelişmeyi açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Göksu, hakkın uzatılması için yaptıkları teklif yaptıklarını, CHP ve İYİ Parti'nin 'hayır' oylarına rağmen kabul edildiğini duyurdu. Koca, "Algı ve PR belediyeciliğinin süresi bitmiş olabilir ancak sağlık çalışanlarımız halen daha bir yandan Kovit-19 hastalarına bakarken bir yanda da aşı olacak vatandaşlarımıza gece gündüz demeden hizmet vermektedir. Onların bu hizmetleri görmezden gelinemez" ifadelerini kullandı. 

İBB Meclisi AK Parti Grubu’ndan sağlık çalışanlarına müjde!

İBB'NİN MESAJI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İBB'nin sağlık çalışanlarına gönderdiği mesajda, 1 Temmuz'dan itibaren ücretsiz yolculuğun kaldırıldığını duyurmuştu. Mesajda şu ifadeler yer almıştı: 

"Değerli sağlık çalışanımız, İstanbulkart'ınızın ücretsiz kullanım süresi bugün itibariyle dolacak olup, 01.07.2021 tarihinde normalleşme sürecinin başlaması ile kartınızı ulaşım geçişlerinde ücret ödeyerek kullanmaya devam edebilirsiniz."

GÖKSU'NUN İBB'YE ÇAĞRISI

Bu mesaj üzerine İBB AK Parti Grup Başkanı Göksu, CHP'li yönetime yaptığı çağrısında, "Sağlık çalışanlarımızın 1 Temmuz’da bitecek ücretsiz ulaşım ve otopark hakkını 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatacak komisyon kararımızı Meclis Müdürlüğüne sunduk. 12 Temmuz’da yapılacak meclise kadar sağlık çalışanlarımızı üzmeyin, haklarına devam etsinler" ifadelerini kullanmıştı. 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise, yapacakları teklifin müjdesini şu sözlerle vermişti: 

"Sağlık çalışanlarımıza yönelik ücretsiz otopark ve toplu taşıma hizmetinin 31 Aralık 2021'e kadar uzatılması için çalışma başlattık. İBB Meclisi AK Parti Grubu olarak, söz konusu teklifimizi Temmuz ayı meclis gündemine alacağız. Hayırlı olsun."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 70
 • vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
  karar meclisten cikti ama ibb uygulamıyor. ücret alıyor akbilden. Beyaz masaya sorduk. Alınan karar belediyenin karari olmadigindqn gecersizdir dedi.Bir aciklama yapilsinda ne yapacağımızı bilelim
  Cevapla
 • ist 2 yıl önce Şikayet Et
  Yani ömür boyuda bedavamı olacak kriz zamanıydı kolaylık yapıldı bitti normale artık dönülmeli beleşciligi savunarak istanbulda seçim kazanamazsınız toplu taşımaya kimse para vermesin o zaman..
  Cevapla
 • Dadaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Ekonun şakşakçılığını yapma adamlar gece gündüz demeden çalışıyor
  Cevapla
 • Arif 2 yıl önce Şikayet Et
  doktorların çoğu chpli
  Cevapla
 • Joseph 2 yıl önce Şikayet Et
  Hadi İBB Chp'de. Adıyaman Küçük yer ve Akparti'de. Onlarda iptal etti. Birde bu Konuya değinsek.
  Cevapla
 • ata 2 yıl önce Şikayet Et
  Sadece İstanbul mu eskişehir de aynı iptal
  Cevapla
 • xmen 2 yıl önce Şikayet Et
  herşey cok güzel olacak değil mi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle