İBB Meclisi AK Parti Grubu’ndan sağlık çalışanlarına müjde!

CHP’li İBB Başkanı’nın sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz otopark ve toplu taşıma hizmetini 1 Temmuz’da sonlandıracaklarını açıklaması üzerine İBB Meclisi AK Parti Grubu harekete geçti.

İBB Meclisi AK Parti Grubu’ndan sağlık çalışanlarına müjde!
İBB Meclisi AK Parti Grubu’ndan sağlık çalışanlarına müjde!
GİRİŞ 30.06.2021 22:04 GÜNCELLEME 30.06.2021 22:24
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin talimatıyla; salgın riskinin henüz bitmemesi, aşılama hizmetinin devam etmesi nedeniyle sağlık çalışanlarına tanınan hakkın, 31 Aralık 2021’e kadar uzatılmasını kapsayan komisyon teklifi meclis gündemine alınacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla, pandemi döneminde sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla otopark ve toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz kullanma hakkı tanınmıştı. CHP’li İBB Başkanı’nın söz konusu hakkı, 1 Temmuz itibariyle sonlandıracaklarını açıklaması üzerine İBB Meclisi AK Parti Grubu harekete geçti.

31 ARALIK’A KADAR UZATILMASI TEKLİF EDİLECEK

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin talimatıyla, sağlık çalışanlarının İSPARK’a bağlı otoparklardan ve toplu taşıma araçlarından ücretsiz istifade etme hakkının devam etmesi için çalışma başlatıldı. Kovid-19 salgının tamamen bitmemesi, aşılama faaliyetlerinin devam etmesi nedeniyle söz konusu hakkın uzatılmasını kapsayan müşterek komisyon raporu, Temmuz ayı İBB Meclisi gündemine alınacak. Uygulamanın 31 Aralık 2021 tarihine kadar sürmesi teklif edilecek.

AK PARTİLİ KABAKTEPE: HAYIRLI OLSUN

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe müjdeli gelişmeyle şu sözlerle duyurdu; Sağlık çalışanlarımıza yönelik ücretsiz otopark ve toplu taşıma hizmetinin 31 Aralık 2021'e kadar uzatılması için çalışma başlattık. İBB Meclisi AK Parti Grubu olarak, söz konusu teklifimizi Temmuz ayı meclis gündemine alacağız. Hayırlı olsun.

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KAPSAYACAK

Söz konusu haktan; tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, işçi, sözleşmeli tüm çalışanların, İBB ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanlarıyla İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları istifade edebilecek. CHP ve İYİ Parti Grubu ret oyu verse dahi AK Parti ve MHP Grubu’nun oy çokluğuyla kabul edilmesi bekleniyor.

İBB'NİN MESAJI TEPKİ ÇEKTİ

İBB'nin sağlık çalışanlarına gönderdiği mesajda, 1 Temmuz'dan itibaren ücretsiz yolculuğun kaldırıldığını duyurdu. Mesajda şu ifadeler yer aldı: 

"Değerli sağlık çalışanımız, İstanbulkart'ınızın ücretsiz kullanım süresi bugün itibariyle dolacak olup, 01.07.2021 tarihinde normalleşme sürecinin başlaması ile kartınızı ulaşım geçişlerinde ücret ödeyerek kullanmaya devam edebilirsiniz."

TEVFİK GÖKSU'DAN İBB YÖNETİMİNE ÇAĞRI

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İBB yönetimine çağrı yaptı. Göksu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanlarımızın 1 Temmuz’da bitecek ücretsiz ulaşım ve otopark hakkını 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatacak komisyon kararımızı Meclis Müdürlüğüne sunduk. 12 Temmuz’da yapılacak meclise kadar sağlık çalışanlarımızı üzmeyin, haklarına devam etsinler" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR 19
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  yarı ücret olsun ama ömür boyu geçerli olsun yani indirimli kart olsun.sağlıkcılara sonunda gene tam ücretli olacak.mademki sağlıkcılara kalıcı iyilik yapılacaksa tam ücretsizde olmasın ama indirimli kart olsun ömür boyu olsun.
  Cevapla
 • Cengiz Han 2 yıl önce Şikayet Et
  Herşey çok güzel olacak.. bekle istsnbul.. bekle..
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Kısa çalışma ödeneğini ve işten çıkarma yasağını 1 temmuzda bitirmediniz mi? Normalleşmiyor muyuz?
  Cevapla
 • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  Kısa çalışma mı kaldı ki ödeme devam etsin ama aşılama çalışmaları mesai saatleri dışarda da devam ediyor
  Cevapla
 • Emre 2 yıl önce Şikayet Et
  Iett sağlık çalışanlarınıda kapsasın
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Cambaz Ekrem, bunada çöker bir şekilde. Kitleside yer, çünkü chp kitlesinin önüne ne koysa onu yiyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle