Başkan Erdoğan TOKİ'nin 1 milyonuncu anahtar teslimi töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da TOKİ 1 milyonuncu anahtar teslimi töreninde konuştu. Erdoğan, "Kentsel dönüşüm amacıyla 61 ilde yürütülen 122 projede yatırım maliyeti 30 milyar lira olan 258 bin konut için kolları sıvadık" dedi.

Başkan Erdoğan TOKİ'nin 1 milyonuncu anahtar teslimi töreninde konuştu
Başkan Erdoğan TOKİ'nin 1 milyonuncu anahtar teslimi töreninde konuştu
GİRİŞ 07.07.2021 18:49 GÜNCELLEME 08.07.2021 12:56
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincan Saraycık TOKİ Konutları'nda 'TOKİ 1 milyonuncu Konut Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu.

"Bugüne kadar TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 100 bin konut ve iş yeri ile stadyum, hastane, okul, yurt, spor salonu gibi 24 binin üzerinde tesisi ülkemize kazandırdık." diyen Erdoğan, Kentsel dönüşüm amacıyla 61 ilde yürütülen 122 projede yatırım maliyeti 30 milyar lira olan 258 bin konut için kolları sıvadık." açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Tüm vatandaşlarımızın huzurla, güvenle, esenlikle evlerinde oturmalarını temenni ediyorum. Kentsel dönüşümden tarım köye, sosyal konutlardan deprem dönüşümü ve afet konutlarına kadar pek çok eseri hizmete açıyoruz.

Mimarından işçisine hepsinden Allah razı olsun, ortaya muhteşem eserler çıktı.

Erdoğan açıkladı! Türkiye'ye hediyeyle geldi, Almanya bile devreye girmişErdoğan açıkladı! Türkiye'ye hediyeyle geldi, Almanya bile devreye girmiş

Bizim için de sizlerden ayrı geçirdiğimiz vaktin kazası yoktur. Bunun için ilk fırsatta çıktık sizlerle kucaklaşmak için huzurunuza geldik.

Özellikle köyden şehre göçün yoğunlaştığı 1950'den sonra ülkemiz çirkin bir yapılaşmanın esiri olmuştur. Burada suçlu olan vatandaşımız değil, gelişmeleri öngöremeyerek gerekli altyapıları kurmayan, destek vermeyen devrin yöneticileridir.

Avrupa'da yaklaşık bir asır önce başlayan sosyal konut projelerinin insanı kuşatan projeler olduğu söylenemez.

Toki 81 ilde 1 milyon sosyal konutu vatandaşlara teslim etti

"ÖZAL'IN KURDUĞU TOKİ'Yİ YENİDEN YAPILANDIRDIK"

Rahmetli Turgut Özal'ın kurduğu TOKİ'yi yeniden yapılandırarak burayı konut üretim merkezi haline getirdik.

İBB Başkanlığı görevine geldiğimde şehrin iki yakasına örnek şehirler kurmak için projeleri devreye aldık. Ülkemizde 1964-1979 250 bin binada 878 bin konut, 1980-2002 arasında 1 milyon 65 bin binada 4 milyon konut, 2003-2019 arasında 1 milyon 173 bin binada 11 milyon 320 bin konut üretilmiştir. Bu tablo da göstermektir ki, Türkiye'nin konut sorununun çözümünde son 19 yıl kritik öneme sahiptir.

81 İLE ÇAĞ ATLATTIK

Erişilemeyen, hizmet götürülmeyen yer bırakmadık, bırakmayacağız. Altyapı ve ulaşımda İstanbul'dan başlayarak 81 ile çağ atlattık. Yaklaşık 200 milyar liralık yatırımla her kesimden vatandaşımızı ev sahibi yaptık.

Bugüne kadar TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 100 bin konut ve iş yeri ile stadyum, hastane, okul, yurt, spor salonu gibi 24 binin üzerinde tesisi ülkemize kazandırdık.

Kentsel dönüşüm amacıyla 61 ilde yürütülen 122 projede yatırım maliyeti 30 milyar lira olan 258 bin konut için kolları sıvadık. 

Kentsel dönüşüm kapsamında acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutun 300 binini Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız yapmaya devam ediyor. 2023 yılına kadar da 340 millet bahçesini tamamlayıp milletimizin hizmetine sunacağız.

100 BİN SOSYAL KONUT KAMPANYASI 

100 bin sosyal konut kampanyasının devam ettiğini ifade eden Erdoğan, Şu ana kadar 12 bin sosyal konutun yapımını tamamladık. Halen 76 bin sosyal konutun inşasına devam ediyoruz." açıklamasında bulundu.

2023 SEÇİMLERİ MESAJI

"Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bu hizmetlerin devamı için 2023 seçimleri kritik öneme sahiptir. Sizlerden şimdiden 2023 için çalışmaya başlamanızı istiyorum."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 30
 • Önce vatan 3 ay önce Şikayet Et
  Faizlemi memur artış oranına göre ödenecek borçlar
  Cevapla
 • Cemal Serbest 3 ay önce Şikayet Et
  Sonuna dek REİS.
  Cevapla
 • Mülayim 3 ay önce Şikayet Et
  TOKİ iyide te dağların dibine köylere sehirin en uzak yerine yapıyorlar, gelmesi bir dert, gitmesi bir dert, ev alsan günde 20 kilometre yol yuruyecen işe giderken....
  Cevapla
 • Doğan 3 ay önce Şikayet Et
  Hizmete karşı olan muhalefet, Allah kurusun Acaba iktidar olurlarsa dağıtılan anahtarları geri almayacak mı? Allah iktidar fırsatını vermez inşallah
  Cevapla
 • bence 3 ay önce Şikayet Et
  sevin sevmeyin ama akp döneminde bu ülkede insanlar ev sahibi oldu.ben eleştiririm akp yi ama bu konuda haklarını asla inkar edemem.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle