Bakan Yanık: 108 bin haneye nakdi destekte bulunduk

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Destek Programı çerçevesinde e-Devlet üzerinden yapılan başvurular sonrasında 108.262 haneye daha 1.000’er liralık nakdi destekte bulunduklarını açıkladı.

Bakan Yanık: 108 bin haneye nakdi destekte bulunduk
Bakan Yanık: 108 bin haneye nakdi destekte bulunduk
GİRİŞ 24.06.2021 11:23 GÜNCELLEME 24.06.2021 11:25
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Salgın Destek Programı kapsamında nakdi yardım başvurularını e-Devlet üzerinden almaya devam ettiklerini belirten Bakan Yanık, dönemsel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacaklarını bildirdi.

COVID-19 olumsuz etkilerini en aza indirmek için ihtiyaç sahibi haneleri desteklemeyi sürdüreceklerini vurgulayan Bakan Yanık, “En son 108.262 hanemize daha 1.000’er liralık ödeme gerçekleştirdik. Böylece e-Devlet üzerinden aldığımız başvurular ile yürüttüğümüz Sosyal Destek Programı’nda şimdiye kadar 2,2 milyondan fazla hanemize toplamda 2,2 milyar lirayı aşkın nakdi yardımda bulunduk” dedi.

7 Milyon haneye sosyal yardım ulaştırıldı

Bakan Yanık, ayrıca Salgın Sosyal Destek Programının üç fazı ve Biz Bize Yeteriz Türkiye kampanyası ile yapılan yardımlarla 7 milyon farklı haneye sosyal yardım ulaştırdıklarını bildirdi.

“Salgının ülkemizde ilk görüldüğü tarihten itibaren dönemsel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı Sosyal Koruma Kalkanı şemsiyesi altına aldık” diyen Bakan Yanık, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yoğun bir çalışma programı oluşturduk. Böylece çeşitli desteklerle vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık” diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere ödemelerin, başvuruları esnasında belirttikleri banka hesaplarına yatırıldığını belirten Bakan Yanık şunları söyledi: “Banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT aracılığıyla yardım ödemelerini ulaştırıyoruz.”

YORUMLAR 2
  • kezban 1 yıl önce Şikayet Et
    108.000 haneye nakdi destekde bulundunuz ama 2022 aylıklarını ve elektrik desteğini neden kestiniz...
    Cevapla
  • serdaryazici_0778 1 yıl önce Şikayet Et
    Ya Allah aşkına , verilen nakdi destek var Hamdolsun. Ama bizler 2 yıldır iş yapamıyoruz, e - devlet diye birşey var , sizler ordan kim çalışıyor kim çalışmıyor görmüyor musunuz ? Sizin takip sisteminiz yok mu ? Sizin memurlarınız ne iş yapar. Söylenecek çok şey var ama bizler devletine ve milletine saygılı insanlarız ama bu böyle olmaz. Nerdeyse heryerde o kadar gereksiz insanlarınız var ki , hele ki partili anlatamam. Allah Teala bu milletin yar ve yardımcısı olsun İnşaALLAH.
    Cevapla