Elon Musk bir tweet attı, Bitcoin çakıldı

Twitter'dan Bitcoin'i eleştiren milyarder iş insanı Elon Musk, yeni bir paylaşımla Bitcoin'in 42 bin dolar seviyesine kadar geri çekilmesine neden oldu.

Elon Musk bir tweet attı, Bitcoin çakıldı
Elon Musk bir tweet attı, Bitcoin çakıldı
GİRİŞ 17.05.2021 08:12 GÜNCELLEME 18.05.2021 08:41
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Tesla'nın patronu Elon Musk'ın kripto para piyasasını karıştıran paylaşımları devam ediyor.

Milyarder iş insanı daha önce çevreci nedenlerle Bitcoin'i eleştirirken, son paylaşımında da Tesla'nın elindeki Bitcoin'leri satabileceği yönünde sinyaller verdi.

Musk, Mr. Whale isimli bir twitter adresinden yapılan "Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla'nın elinde tuttuğu Bitcoin'leri sattığını fark ettikleri zaman kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım..." paylaşımına "Kesinlikle" diye yanıt verdi.

Musk, Twitter'da kripto para birimi konusundaki duruşunu eleştiren birkaç farklı kullanıcıya da tepki gösterdi.

Musk'ın bu paylaşımının ardından Bitcoin 42 bin dolara kadar geriledi. Böylelikle kripto parada Cuma gününe kıyasla 4 bin dolarlık geri çekilme kaydedildi.

TÜM BITCOIN'LERİ SATMIŞ OLABİLİR

Milyarder iş adamı Elon Musk'ın satın aldığı 1.5 milyar dolarlık Bitcoin'leri sattığı ya da satacağına yönelik beklentilerin de satışlarda etkili olduğu iddia ediliyor.

Twitter hesabından açıklama yapan Musk, "Spekülasyonlara açıklık getirmek için, Tesla hiç Bitcoin satmadı" diyerek iddiaları çürüttü.

MUSK: BITCOIN'LE TESLA SATIŞI DURDURULDU

Milyarder iş adamı Elon Musk kripto paralara ilgisini her fırsatta dile getirse de oluşturduğu beklentilerle yatırımcıları zarara da uğratabiliyor. Kripto para birimi Bitcoin'e 1.5 milyar dolar yatıran Tesla, bundan sonra Bitcoin ile otomobil satışı yapmayacak. Bunu açıklayan Elon Musk sebep olarak ise Bitcoin transferi için harcanan enerjiyi örnek göstererek çevreciliği ön plana çıkardı.

ETHEREUM DA DÜŞÜŞTE

En popüler ikinci kripto para birimleri arasında yer alan Ethereum da hızlı düşüşe sahne oldu. Geçtiğimiz gün 4170 dolara kadar yükselen Ethereum bugün 3172 dolara geriledi. Bir günlük kayıp Ethereum'da yüzde 24'e ulaşmış oldu.

DOGECOIN DE DALGALI SEYREDİYOR

Geçtiğimiz hafta Elon Musk'ın NBC'de Dogecoin'e ilişkin kritik açıklamalar yapacağı beklentisiyle 6 lirayı aşan Dogecoin 4 lira seviyelerinde denge buldu.

"PARANIZ PUL OLABİLİR" UYARISI

Kripto para piyasasına yeni girdiyseniz öncelikle küçük miktarlarla işlem yapmaya başlayın. İşlemlerin nasıl gerçekleştiğini, gün sonunda yüzdesel değerleri gördükten sonra bilgi sahibi olduğunuzu düşündüğünüzde işlemlerinizi artırmayı düşünebilirsiniz. Unutulmamalı ki tüm paranız bir anda kaybolabilir. Kripto para piyasalarında marj aralığı olmadığı için çok sert kayıplar ya da kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu konuya ilişkin henüz yetkilendirilmiş kurumlar ve kişiler olmadığı için kripto para önerisinde bulunanlara güvenilmemesi gerekiyor. Sosyal medyada kripto para işlemiyle küçük paralarla büyük servetler edindiğine dair yapılan yayın ve reklamlara da itibar edilmemesi gerekiyor.

KAYNAK: HÜRRİYET GAZETESİ / BURAK TAŞÇI
YAZDIR
YORUMLAR 34
 • marslı abuzittin 3 hafta önce Şikayet Et
  coin almayın koyun alın hiç değilse etinden sütünden faydalanırsiniz
  Cevapla
 • Tuğlacı Memet 3 hafta önce Şikayet Et
  Marsa göndereceği roket ve ekipmanların parasını çıkartıyor musk.. çok sahtekar bir insan... Sonunda birisi delirecek zarar verecek elona o olacak.. ateşle oynuyor.. çocuk gibi elon
  Cevapla
 • Tcp cripto 3 hafta önce Şikayet Et
  Btc ne kadar çok dibi görürse düşerse o kadar üstüne koyar.
  Cevapla
 • CIN ALI 3 hafta önce Şikayet Et
  SAKIN PARA YATIRMAYIN dikkat
  Cevapla
 • kara46 3 hafta önce Şikayet Et
  Elon bitcoin ana sermayesinin kimin elinde olduğunuda söylede abd ekonomisi tepe taklak olsun:--)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle