İsmail Demir Yılın Bürokratı seçildi

Pandemide yerli ve milli solunum cihazı, MR görüntüleme sistemleri gibi çözümler üreterek kendini gösteren savunma sanayi sektörü, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e birincilik getirdi. Demir, geçen yıl gibi bu yıl da ‘Yılın Bürokratı’ seçildi.

İsmail Demir Yılın Bürokratı seçildi
İsmail Demir Yılın Bürokratı seçildi
GİRİŞ 18.04.2021 15:53 GÜNCELLEME 18.04.2021 15:55
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Savunma sanayii, bilginin teknoloji ve mühendislikle üretime dönüştüğü bir alan. Pandemi, savunma kapsamının çok daha başka başlıklarla genişletilmesi; bilgi, teknoloji ve ürün zincirini gibi farklı başlıklarda da devam ettirilmesi gerektiğini gösterdi.

Bugün bütün dünya pandemi ile saldırı altında. Artık savunma başlığı altında bir ülkenin altyapısı, tıp teknolojisi, kimyasal, biyolojik, nükleer alanlardaki dayanıklılığı, iletişim sistemi, siber güvenliği, enerji politikaları, enerji hatları gibi birçok parametre konuşuluyor.

Ülkelerin güvenlikleri artık bu parametrelerin herhangi birindeki yetersizlikle tehdit altında olabiliyor. Bu nedenle savunma başlığı altında teknolojik kabiliyetler, sağlık sektörü gibi alanlara yönelik çözümler üretmek için de kullanılıyor.

ETİKETLER
İsmail Demir
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Mizah 3 hafta önce Şikayet Et
  Aldığı bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. Allah şımartmasın. Başarılarının devamını dileriz.
  Cevapla
 • Yüksel 3 hafta önce Şikayet Et
  sayın İsmail demir'e helâl olsun, esas tebrik onların arkasında dik diranlarındır
  Cevapla
 • Fatih 3 hafta önce Şikayet Et
  On numara. Fazlasıyla hak ediyor...
  Cevapla