Ekonomiye ilişkin kanun teklifi Meclis'te

AK Parti'nin, ekonomiye ilişkin yeni düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

Ekonomiye ilişkin kanun teklifi Meclis'te
Ekonomiye ilişkin kanun teklifi Meclis'te
GİRİŞ 02.04.2021 16:11 GÜNCELLEME 02.04.2021 16:56
Bu Habere 77 Yorum Yapılmış

Yasa teklifine göre, yiyecek-içecek sektöründeki işyerlerinin Nisan ve Mayıs aylarında ilişkin sosyal güvenlik primleri işsizlik sigortası fonundan karşılanacak, ücretsiz izne ayrılanlara 1500 TL ödenecek.

AK Parti milletvekilleri, Kurumlar Vergisi oranının 2021 yılı kurum kazançları için yüzde 25, 2022 yılı kurum kazançları için ise yüzde 23 oranında uygulanması; yiyecek ve içecek hizmeti sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde çalışanların nisan ve mayıs aylarına ilişkin sosyal güvenlik primlerinin İşsizlik Fonu'ndan karşılanması ve yine bu sektörde çalışıp nisan ve mayıs aylarında aylıksız izne ayrılanlara 1500 lira ödeme yapılması; hastalık ve analık sigortasından ödenecek geçici iş göremezlik ödeneğine esas günlük kazancın hesabında, iş göremezliğin başladığı tarihten önceki 12 ayın dikkate alınmasına yönelik düzenleme yapılmasını da içeren kanun teklifini, TBMM Başkanlığına sundu.

Nakdi ücret desteği ödemeleri tarihi belli oldu

 

15 Temmuz şehit yakını ve gazilerine ödenen destek yükseldi

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 77
 • Hasan 5 ay önce Şikayet Et
  Eyt hakkımız söke söke alırız
  Cevapla
 • Yeri var mı? 5 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim zor bir süreçten geçiyoruz, kimine haklı kimine haksız devletin kasasından kara gidiyor. Böyle bir zamanda bireysel değilde millet olarak bir olup, geniş acıdan yaklaşmalıyız. Baskalarinin yapmış olduğu hataları zamanında ancak kendisinden alabilirsin.
  Cevapla
 • VATANSEVER 5 ay önce Şikayet Et
  erken emekli olup ben çalışmayacm diyen görmedim hepsi çift maaş alıp lüks yaşama derdinde.
  Cevapla
 • Izmır 5 ay önce Şikayet Et
  3600 ne oldu
  Cevapla
 • Volkan 5 ay önce Şikayet Et
  Yahu bu vatana bu devlete ne verdiniz ki ne istiyorsunuz hep al hep al hiç vermeyin hiç çalışmayın ancak el açın ancak çene çalın biraz çalışin üretin müslüman tembel olmaz
  Cevapla
 • İsci 5 ay önce Şikayet Et
  Bu ulkede bir gecede zengin olunurken harun gibi gelip Karun gibi zengin oldular diyen numan kurtulmus hocam hakliymis
  Cevapla
 • Emekli 5 ay önce Şikayet Et
  Emekli olabilmek için vatandaş primlerini ödemiş, neden yük olsun. Sanki bedavadan emekli olunuyor. Haa sen SGK yı doğru yönetemezsen batar tabi.
  Cevapla
 • Yurttaş 5 ay önce Şikayet Et
  Dunyanin hicbir ülkesinde 65 yas alti emekli yok.Bizdede 50 yasalti milyonlarca insan emekli oldu.sonuc.Gelir gider dengesi bozulunca vatandas zora düser devlet ise kaynaklari s.g k ya harcar .piyasaya borclanir faiz yukselir vatandasa para kalmaz.Bu kisirdongü devam eder..Hep geri kalmiş ülke olarak gideriz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle