Yerli ve milli gemisavar füze motorunda heyecanlandıran gelişme!

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yerli ve milli helikopter ile uçak motorları üreten TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.'nin (TEI) Eskişehir tesislerini gezip, gemisavar füze motoru TEI-TJ300 testini izledi.

Yerli ve milli gemisavar füze motorunda heyecanlandıran gelişme!
Yerli ve milli gemisavar füze motorunda heyecanlandıran gelişme!
GİRİŞ 19.03.2021 16:12 GÜNCELLEME 19.03.2021 16:12
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve TUSAŞ Yönetim Kurulu üyeleri, TEI–TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.'nin Eskişehir tesislerini ziyaret etti. Başkan Demir ve beraberindekiler, TEI’nin güncel projeleri hakkındaki değerlendirmelerinin ardından, motor test bremzelerini (test atölyeleri) ziyaret ederek, motor testlerini yerinde gözlemledi.

Gökbey’e güç verecek TEI-TS1400 motoru ile Türkiye’nin orta menzilli ilk gemisavar füze motoru TEI-TJ300’ün testine katıldı. TEI’nin pistonlu motorlar alanındaki çalışmalarını ‘Pistonlu Motorlar Test Sahası’nda inceleyen Demir, TEI-PD180ST motorunun ön prototip testine de katıldı.

TEI-PD170 motorunun tek turboya sahip, daha hafif bir varyasyonu olan TEI-PD180ST motorunun dinamometre test düzeneğindeki yer testi başarıyla gerçekleşti. Başkan Demir ve beraberindekiler, testin başarıyla tamamlanmasını alkışlayarak kutladı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, daha sonra TUSAŞ’a teslim edilecek seri imalat TEI-PD170 motorlarının önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
TEİ
YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Halil Yurtsever 10 ay önce Şikayet Et
  Allah kolaylik versin gurur duymamak elde deyil dusmanlarimiz catlasin
  Cevapla
 • esven 10 ay önce Şikayet Et
  Bizlere bu mutluluğu yaşattığınız için sizlere sonsuz teşekkürler.Allahıma hamdolsun. Ha bu arada endişe duyanların kulakları çınlasın.
  Cevapla
 • Hans 10 ay önce Şikayet Et
  Allah'ın yolundan ve ipinden vazgeçmeyin vallahi hem bu dünya hem otelerde huzuru bulalım, gücü bulalım kefere aklının ucundan bile geçiremez...
  Cevapla
 • adnan 10 ay önce Şikayet Et
  maşallah
  Cevapla
 • Memoli 10 ay önce Şikayet Et
  CHP gibi bir parti başa gelirse bu projelerin hepsi iptal olur. Allah korusun
  Cevapla
 • Niyazi 10 ay önce Şikayet Et
  Allahim firsat vermesin iblislere
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle