Bakan Karaismailoğlu son rakamı açıkladı: 931 milyar lira yatırım yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 19 yılda ulaşım ve iletişim altyapısına yönelik 931 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldığını söyledi. Bakan Karaismailoğlu, "Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının tam ortasında yer alan Türkiye büyük fırsatların eşiğinde. Tüm fırsatlara Türkiye'nin her köşesinde çağdaş bir ulaştırma ve haberleşme altyapısı ile hazır olmak için çalışıyoruz" dedi.

Bakan Karaismailoğlu son rakamı açıkladı: 931 milyar lira yatırım yapıldı
Bakan Karaismailoğlu son rakamı açıkladı: 931 milyar lira yatırım yapıldı
GİRİŞ 17.03.2021 13:39 GÜNCELLEME 17.03.2021 15:01
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bingöl'de açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ulaşım ve iletişim altyapısına yönelik yaptığı yatırımlara dikkat çeken Karaismailoğlu, şunları söyledi:

"TÜRKİYE BÜYÜK FIRSATLARIN EŞİĞİNDE"

"Avrupa, Asya ve Afrika dünyada hem üretimde hem de ticarette söz sahibi haline geliyor. Bu 3 kıtanın tam ortasında yer alan Türkiye büyük fırsatların eşiğinde. Görevimiz Türkiye'nin dünya ile sosyal ve ekonomik açıdan bağlantılarını kurarken, çiftçimizin, esnafımızın, sanayicimizin, turizmcimizin işine bereket katmak. Vatandaşlarımız için iş ve aş olmak.

931 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE YATIRIM YAPILDI

Bu gaye ile son 19 yılda ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısına 931 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Marmaray, İstanbul Havalimanı, İzmir-İstanbul Otoyolu gibi nice dev projeyi tamamladık. Elazığ Kömürhan Köprüsü ile 16 ili birbirine bağladık. Fırat’ı köprülerle geçtik, Cudi Dağı'nı tünellerle deldik. İstanbul’dan Çin'e, Rusya'ya içinde ihraç mallarımızı taşıyan trenler gönderiyoruz. Kara yollarımız yetersizdi. Olanları da emniyetli değildi. Kara yollarında attığımız dev adımlarla bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 bin kilometrelerden 28 bin 200 kilometrenin üzerine çıkardık. Türkiye'yi konforlu, güvenli, hızlı ulaşımla tanıştırdık."

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • cevdet 10 ay önce Şikayet Et
  herseye para var samsun cevre yollarına para ödenek yok
  Cevapla
 • Sari 10 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun ulaşım herşey minnattariz
  Cevapla
 • Mizah 10 ay önce Şikayet Et
  Parayı yatırmayı herkes yapabilir önemli olan ne getirdiği.
  Cevapla
 • Mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  Fetö ağzı. Maksat yapılanlara çamur atmak.
  Cevapla
 • Osman 10 ay önce Şikayet Et
  Guzel kardesim yorununa ne diyecegimi bilmiyorum. Ulasimi olmayan bir ulkenin tesisati dosenmemis bir ev oldugunu dusun. Dusun sana evinde gaz elektiruk su tesisati doseli degil. Tipki onun gibi. Ulasim alt yapisi senin daha hizli ve guvenli daha konforlu can ve malini guvene alarak seyahat etmeni saglar.
  Cevapla
 • Barış 10 ay önce Şikayet Et
  Ne mi getirdi senin benim çocuklarım temel hak olan ulaşımı kolaylıkla sagliyacak ulaşım ne mi herşey hayat hasta olursun olasım olmazsa bitersin kısaca bu vb.vb.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle